Region

Samorządy przygotowują się na powrót dzieci do szkoły. Jak to będzie wyglądało w Sosnowcu? [WIDEO]

Im bliżej początku roku szkolnego, tym więcej wątpliwości. Samorządy przygotowują się różne warianty na wypadek, gdyby okazało się, że normalna nauka w szkołach nie jest możliwa.

 

 

Zapraszamy na kryminalne śniadanie w TVS!

Sosnowiec bardzo poważnie rozważa stacjonarne rozpoczęcie roku szkolnego dopiero w połowie września. Wcześniej dzieci i młodzież mieliby się uczyć przez internet. Ponadto w planach jest wprowadzenie zmianowości. Część klas przez dwa tygodnie uczyłaby się w szkołach, a część przez internet. Potem nastąpiłaby zmiana.

To na razie tylko propozycja rozwiązania, ostateczna decyzja będzie należała do rodziców.

Nic nie stoi na przeszkodzie, abyśmy mieli w zanadrzu alternatywny scenariusz, to jest bardzo istotne, aby tego chaosu w momencie pojawienia się czerwonej strefy, być może wyłączenia części nauczania, żebyśmy mieli jakieś rozwiązania. Kończmy opracowanie takiego rozwiązania. W poniedziałek, najdalej we wtorek przedstawimy je jako alternatywę do tych możliwości jakie mamy – mówi Rzecznik UM w Sosnowcu Rafał Łysy.

Wszyscy zdają sobie sprawę, że to może być bardzo trudny rok szkolny. Wielu rodziców nie wyobraża sobie jednak zdalnego nauczania i zakładają, że dzieci będą się jednak uczyć w szkołach.

Chciałabym, żeby wróciły. Zdalna nauka nie zdała egzaminu moim zdaniem. Dzieci się mniej uczyły, były mniejsze wymagania, mniejsze obowiązki, a dla rodziców większe – mówi mieszkanka Sosnowca Katarzyna Seweryn.

Takie rozwiązanie byłoby jednak dobre dla większości szkół, ponieważ liczba uczniów i możliwości lokalowe poszczególnych placówek nie pozwalają na całkowite dostosowanie ich do reżimu sanitarnego, w tym m.in. do utrzymania odległości pomiędzy uczniami.

W naszej szkole jest o tyle ważne, że mamy grupę zarówno uczniów jak i pracowników z grupy podwyższonego ryzyka. Bardzo tęsknimy za naszymi uczniami, bardzo chcielibyśmy się z nimi spotkać, ale tak naprawdę przede wszystkim jesteśmy odpowiedzialni za ich bezpieczeństwo i zdrowie, dlatego też profilaktyka w tym przypadku powinna być najważniejsza – mówi dyrektor technikum nr 8 w Sosnowcu Marzena Wola.

Wiele samorządów obawia się, że nawet jeśli uczniowie wrócą we wrześniu do szkół, to pojawiające się przypadki zakażenia COVID-19 zmuszą dyrektorów do wprowadzenia nauki zdalnej.

Autor: Sandra Hajduk

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Tragiczny wypadek w Koszęcinie! Bus zderzył się z tirem [NOWE FAKTY, WIDEO]

Dwa nowe ogniska koronawirusa na Śląsku! To seniorzy z Kobióra i judocy z Bytomia

Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych tuz przy zabudowaniach mieszkalnych. Mieszkańcy Zabrza protestują [WIDEO]

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close