RegionWiadomość dnia

Sanepid w Sosnowcu zamknięty przez koronawirus! Petenci muszą jeździć do Jaworzna

Sanepid w Sosnowcu zamknięty! Powód? Koronawirus. Dziś nie brakowało tu takich, którzy mówiąc kolokwialnie – pocałowali klamkę.

 

 

Śląskie kopalnie do likwidacji! To już postanowione! TOP 5 Silesia Flesz
PREMIERA TOP 5 Silesia Flesz w każdą niedzielę o 19.50!

-Mam dokumenty, złożyliśmy na ekshumację szczątków naszej córki i dostałam te dokumenty i w ciągu siedmiu dni mam dać odpowiedź, więc nie wiem jaka odpowiedź bo jest tak napisane, że nie wiem czy ktoś by się domyślił. Całe to jest paragrafami opisane, więc nie wiem o co chodzi – mówi Mieczysława, interesant Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Sosnowcu.

-Nie wiedziała pani, że sanepid tutaj w Sosnowcu jest zamknięty? -Nie wiedziałam. Nie ma żadnej informacji. Dzwoniłam dużo razy, nikt nie odbierał a to z tego powodu, że jest zamknięte – dodaje Mieczysława, interesant Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Sosnowcu.

-Też sprawy ekshumacyjne. Chciałam się zapytać bo dostałam pismo, ale nie wiem co dalej. -Nie wiedziała pani że będzie zamknięte? -Nie, teraz jak jechałam to dowiedziałam się, że nieczynne – mówi Zofia, interesant Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Sosnowcu.

Sanepid w Sosnowcu zamknięty przez koronawirus! Petenci muszą jeździć do Jaworzna
Sanepid w Sosnowcu zamknięty przez koronawirus! Petenci muszą jeździć do Jaworzna

Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Sosnowcu została zamknięta, bo u pięciu pracowników zdiagnozowano zarażenie koronawirusem. Pracownicy stacji zostali skierowani na kwarantannę.

-W sosnowieckiej jednostce rzeczywiście pojawiła się jedna osoba, która manifestowała objawy zakażenia. Została przebadana zgodnie z procedurami i okazało się, że rzeczywiście jest zakażona koronawirusem. Po wywiadzie epidemiologicznym okazało się, że była w najbliższym kontakcie i miała stałą styczność z jeszcze czterema osobami. Te osoby również zostały przebadane i okazało się, że również są zakażone, czyli w sumie pięciu pracowników jest chorych na koronawirusa. Pozostali pracownicy, ponad 30 osób, jest w kwarantannie – mówi Alina Kucharzewska, Śląski Urząd Wojewódzki w Katowicach.

 

W związku z sytuacją sosnowiecki sanepid zawiesił działalność. Jego obowiązki czasowo przejęła Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Jaworznie.

-10 dni od 1 października i miejmy nadzieję, że powrócą zdrowi do pracy. Mamy możliwość skorzystania, ponieważ są to pracownicy medyczni, ze wcześniejszego zbadania czy okres kwarantanny możemy dzięki temu skrócić i mamy nadzieję, że do nastąpi – mówi lek. med. Grzegorz Hudzik, Śląski Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny.

 

Badanie i ocena pracowników przebywających na kwarantannie mają nastąpić około siódmego dnia odbywania kwarantanny. W najgorszym wypadku placówka powinna wznowić działanie po okresie kwarantanny – czyli w poniedziałek 12 października.

 

autor: Sandra Hajduk

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Dwa kierunki kryminalistyczne w Wyższej Szkole Technicznej! Jeden będzie pierwszym w Europie!

Uchwała antysmogowa: Marszałek pyta miasta czy chcą w niej zmian i jak im idzie wymiana kopciuchów

18-latka nie miała za co żyć. Przez 5 lat przeżyła piekło, bo zmuszali ją do seksu! [WIDEO]

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close