Sport

Siatkówka: Polska zdetronizowała Francję i jest coraz bliżej awansu na IO w Tokio!

Polacy po fenomenalnym meczu wygrali z Francją i są coraz bliżej awansu na Igrzyska Olimpijskie 2020 w Tokio. Niesamowity mecz Leona i Kubiaka, fenomenalni Polacy w bloku i bardzo słaby występ gwiazdy reprezentacji Francji N’Gapetha. Polska – Francja 3:0!

Polska – Francja: 1. set

Na pierwszą przerwę techniczną Polacy schodzili z minimalną przewagą. Francuzi zdołali wyrównać ze stanu 7:4 do 7:7, na szczęście blok-out po ataku Muzaja dał Polakom jednopunktową przewagę. Przy stanie 12:9 główną rolę na boisku odgrywał gwiazdor reprezentacji Francji – N’Gapeth. Początkowo próbował obić blok Polaków, ale trafił w out, następnie obił ręce Leona, by ostatecznie zepsuć serwis. Było 14:10 dla reprezentacji Polski.

Druga przerwa techniczna odbyła się przy stanie 16:12 dla Polaków. Trzy punkty z rzędu Polaków zmusiły trenera reprezentacji Francji by wziąć czas. Nie udało mu się jednak wybić Fabiana Drzyzgi z rytmu, as serwisowy Polaka (piłka szczęśliwie przetoczyła się po taśmie) i mieliśmy 21:15. Walka punkt za punkt dała Polakom zwycięstwo w pierwszym secie 25:21. Akcję setową perfekcyjnie wykończył Leon!

TOP 5 Silesia na tropie sensacyjnego transferu w śląskiej piłce!

Polska – Francja: 2. set

Drugiego seta lepiej zaczęli Francuzi. Mimo tego, że potrafiliśmy wyrównać z 5:7 do 7:7, to na pierwszą przerwę techniczną w drugim secie zwycięsko schodzili reprezentanci Francji. Później było już tylko lepiej. Polacy świetnie grali blokiem, szczególnie z naszej lewej strony. Po dwóch błędach N’Gapeth schodziliśmy na drugą przerwę techniczną z 5. punktową przewagą – 16:11.

Trener Francuzów nie wytrzymał, gdy po raz kolejny zatrzymany został N’Gapeth i wziął czas dla swojej drużyny. Na nic się to zdało, bo zaraz po przerwie fantastycznym asem serwisowym popisał się Leon. Fantastyczny moment w meczu mieli Trójkolorowi, którzy doprowadzili do stanu 23:19. Sprawę dokończył duet Bieniak-Kubiak, pierwszy fenomenalnie zakończył akcję, a drugi zakończył seta asem serwisowym. Było 25:19 i 2:0 dla Biało-Czerwonych!

Polska – Francja: 3. set

Wyrównany początek trzeciego seta lepiej zakończyli Polacy, którzy z jednopunktową przewagą zeszli na przerwę techniczną. Po raz kolejny w serwisie pomylił się N’Gapeth. Druga część seta to zdecydowana przewaga Polaków. As serwisowy Muzaja, świetna kiwka Fabiana Drzyzgi, skuteczny atak Kubiaka (również kiwką), przepiękny plas Leona i schodziliśmy na drugą przerwę techniczną przy stanie 16:12.

Wyrównana gra w końcówce meczu to było zdecydowanie za mało dla Francuzów by myśleć o wyrównaniu stanu meczu. Francuzi popsuli ważny serwis, a sprawę dokończył niezawodny Michał Kubiak. Zdominowana Francja i rozgromiona w trzech setach! Ostatni to 25:21 dla Biało-Czerwonych.