Region

Skutery elektryczne JedenŚlad wróciły do Częstochowy

Zeszłoroczny hit wrócił do Częstochowy. Od 15 kwietnia mieszkańcy oraz turyści mogą ponownie wypożyczać skutery elektryczne od JedenŚlad – usługi sharingowej do bezkluczykowego wynajmu pojazdów na minuty.

 

Strajk nauczycieli: MATURA w tym roku ZAGROŻONA? TOP 5 Silesia Flesz

Ekologia i transport współdzielony mają coraz więcej swoich zwolenników w Częstochowie. Poza dostępnymi rowerami miejskimi, mieszkańcy oraz turyści w sezonie letnim będą mogli ponownie poruszać się po mieście elektrycznymi skuterami od JedenŚlad. We wrześniu 2018 firma udostępniała kilkadziesiąt swoich skuterów, a w tym roku na start jest ich 30, a docelowo 50. Planowane jest także rozszerzenie strefy wraz ze zwiększeniem floty skuterów.

Otworzenie ponowne floty w Częstochowie było dla nas jednym z priorytetów na ten sezon. Od początku tego roku otrzymujemy liczne zapytania od naszych użytkowników, kiedy pojazdy ponownie wrócą na ulice miasta. -Jesteśmy zadowoleni, że możemy zaoferować w tym roku więcej naszych skuterów, a to jeszcze nie koniec tego, co będzie się działo – mówi Łukasz Banach, co-founder JedenŚlad.

Aby wynająć skuter, wystarczy pobrać na telefon aplikację JedenŚlad i dokonać krótkiej rejestracji. W Częstochowie strefa wynajmu skuterów obejmuje teren Starego Miasta od Al. Marszałkowskiej na północy do ulicy Jesiennej na południu. Wynajem pojazdów pozwala w szybki i łatwy sposób dojechać do pracy, zwiedzić miasto czy dotrzeć na spotkanie z przyjaciółmi. W ramach bezpłatnej aplikacji użytkownicy JedenŚlad mogą sprawdzać dostępne pojazdy oraz ich zasięg, kontaktować się z biurem obsługi klienta, korzystać z kodów rabatowych oraz doładowywać konto na kolejne przejazdy.

-Strefy wynajmu skuterów na terenie Częstochowy zostały tak zaplanowane, aby najlepiej odpowiadały na potrzeby mieszkańców oraz osób zwiedzających miasto. Szczegółowe dane dotyczące naszej floty pozostają naszą tajemnicą biznesową, możemy jednak zdradzić, że miejsca najczęstszych wypożyczeń to głównie punkty handlowe oraz ośrodki miejskie. W przypadku Częstochowy to okolice Starego Miasta i Centrum M1 skutery JedenŚlad można śledzić i rezerwować w ramach aplikacji. To od użytkownika zależy, który pojazd wybierze. My ze swojej strony dajemy możliwość bezpłatnej 15-minutowej rezerwacji skutera, aby korzystający mieli czas dojść do pojazdu, a ten nie został przez nikogo innego wynajęty w tym czasie – komentuje Łukasz Banach.

Kierowca ma do dyspozycji 2 certyfikowane kaski, akcesoria (m.in. czepki jednorazowe, uchwyt na telefon), a sam skuter posiada ubezpieczenie. Bieżąca obsługa klienta może zareagować w każdej sytuacji, udzielając niezbędnej pomocy. Skutery mogą osiągać maksymalną prędkość 45km/h. Ze względu na obecne przepisy prawa, operator nie wymaga prawa jazdy. Aby wypożyczyć skuter, wystarczy dowód osobisty (dla osób urodzonych przed 19 stycznia 1995, dla młodszych – wymagane jest prawo jazdy minimum AM).  Wynajem skuterów na minuty dla indywidualnych użytkowników, to nie jedyne co JedenŚlad może zaoferować dla Częstochowy. -Staramy się odpowiadać na potrzeby różnych grup i wyjść naprzeciw oczekiwaniom różnych środowisk, w tym biznesu, gdzie liczy się mobilność. Dla nich oferujemy dedykowane oferty, dlatego zachęcamy lokalnych przedsiębiorców oraz podmioty samorządowe do kontaktu z nami, wkrótce uzupełnimy ofertę także o komponent infrastruktury. Wierzymy, że razem możemy sprawić, że temat elektromobilności usprawni wiele biznesów. W tym roku planujemy sukcesywnie wprowadzać do aplikacji i naszej oferty także nowe funkcjonalności i usprawnienia, które są wynikiem analiz i odpowiedzią na zgłaszane potrzeby, w tym w dużej mierze z miasta Częstochowy. To kolejny krok w stronę elektromobilnej (R)ewolucji – dodaje Łukasz Banach.

 

źr. jedenslad.pl

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close