KrajRegionWiadomość dnia

Śląscy rekordziści: Jerzy Buzek ponad 420 tysięcy głosów, Jadwiga Wiśniewska 408!

Ponad 408 tysięcy głosów na Jadwigę Wiśniewską z Prawa i Sprawiedliwości, czyli drugi wynik w woj. śląskim. W lokalnych strukturach partii się cieszą, cieszy się także szef z Warszawy – sam Jarosław Kaczyński. I dzwoni z gratulacjami.

 

 

Piast Gliwice wygrałby nawet eurowybory? TOP 5 SILESIA FLESZ z wizytą u Mistrzów Polski!


– Powiedział „Słuchaj, dostaniesz tak ogromny bukiet przepięknych róż”. 395 tysięcy – wtedy mi mówił, że ten wynik wynosi. Ja byłam zaskoczona. Nie sądziłam, że to może być aż taki wynik. Bardzo serdecznie mi pogratulował. Trudno mi było nawet uwierzyć, że to jest aż taki wynik – mówi Jadwiga Wiśniewska, europoseł, Prawo i Sprawiedliwość.

 

Aż taki, bo PiS zdecydowanie wygrało wybory do Parlamentu Europejskiego, zdobywając w woj. śląskim ponad 43 proc. głosów.Na drugim miejscu Koalicja Europejska – nieco ponad 40%. Daleko w tyle zostały Wiosna, Konfederacja, Kukiz, Lewica Razem i Polska Fair. Oprócz Jadwigi Wiśniewskiej do Europarlamentu PiS wyśle jeszcze Grzegorza Tobiszowskiego i Izabelę Kloc.

– Wielki sukces w skali całej Polski. 27 mandatów, tutaj na Śląsku trójka, ta trójka najaktywniejsza, najbardziej pracowita. Ale jeszcze raz trzeba podkreślić, że to jest doskonały wynik w Polsce, porównywalny z tym wynikiem, który zrobiliśmy w Małopolsce. Pani Europoseł Jadwiga Wiśniewska jeden z najlepszych wyników w Polsce, nie wiem czy to nie będzie jeden z największych wyników w Unii Europejskiej – mówi Wojciech Szarama, Prawo i Sprawiedliwość.

 

Jeszcze lepszy wynik osiągnął prawdziwy europejski weteran – Jerzy Buzek. Koalicja Europejska nie wygrała, ale były premier może mówić o sukcesie. Zagłosowało na niego ponad 420 tys. osób. Choć w lipcu kończy 79 lat, to werwy mu nie brakuje.

Jeszcze lepszy wynik osiągnął prawdziwy europejski weteran – Jerzy Buzek. Koalicja Europejska nie wygrała, ale były premier może mówić o sukcesie
Jeszcze lepszy wynik osiągnął prawdziwy europejski weteran – Jerzy Buzek. Koalicja Europejska nie wygrała, ale były premier może mówić o sukcesie

– To pewnie są jakieś genetyczne sprawy, bo wszyscy w mojej rodzinie, którzy zajmowali się działalnością publiczną, zajmowali się w ogóle aktywnością przez długie lata i byli już w bardzo zaawansowanym wieku, zawsze byli pełni energii, pełni optymizmu, a jednocześnie otwarci na innych. To jest najważniejsza rzecz – mówi Jerzy Buzek, europoseł, Platforma Obywatelska.

 

Oprócz Jerzego Buzka z ramienia Koalicji Europejskiej do parlamentu dostali się też Jan Olbrycht z PO i Marek Balt z SLD.

To pokazuje, że to jest realne i jedyna siła, która jest w stanie odsunąć PiS od władzy. Tego oczekują od nas wyborcy. Tego oczekują ci, którzy byli pod sądami, wspierali nauczycieli, wspierali osoby niepełnosprawne, tego oczekują pracownicy administracji i sądownictwa – mówi Borys Budka, Platforma Obywatelska.

Swojego reprezentanta w Europie będzie miała też Wiosna. Będzie nim Łukasz Kohut, który zdobył 48 tys. głosów.

autor: Paweł Jędrusik
Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close