Kategoria

73-latek uszkodził 12 samochodów. Był pijany

73-latek podróżował toyotą po warszawskim Mokotowie, mając ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie. Mężczyzna nie był w stanie utrzymać kierownicy w samochodzie i zanim się zatrzymał na volkswagenie na ul. Wiktorskiej, uszkodził jeszcze 11 innych samochodów.

 

Piast Gliwice wygrałby nawet eurowybory? TOP 5 SILESIA FLESZ z wizytą u Mistrzów Polski!

W niedzielę, 26 maja, około godz. 21:00, 73-latek wsiadł za kierownicę swojej toyoty i wybrał się na przejażdżkę po Warszawie. Zapomniał jednak, że wcześniej dostarczył sobie sporą dawkę alkoholu. Stan, w jakim się znajdował, nie przeszkodził mu w uruchomieniu silnika, ale na pewno w utrzymaniu kierownicy. Od samego początku podejmował niebezpieczne manewry. Początkowo, przez krótki czas, mu się udawało.

Kiedy jechał ulicą Bałuckiego od strony ul. Odolańskiej, postanowił skręcić w ul. Wiktorską. Tam natknął się na pierwsze auto, które mu stanęło na drodze. Uderzył w jego tył i ruszył dalej w kierunku bliżej nieokreślonego celu. Na ulicy Wiktorskiej całkowicie stracił panowanie nad pojazdem. Odbijając się od właściwie zaparkowanych pojazdów, mknął do przodu, powodując uszkodzenia i zagrożenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Zatrzymał się na volkswagenie. Łącznie uszkodził 12 samochodów. Właściciele aut, widząc co się dzieje, wezwali funkcjonariuszy. Policjanci ze stołecznej drogówki zatrzymali 73-latka. Ledwo trzymał się na nogach. Badanie jego wykazało, że miał ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie. Andrzej D. trafił do policyjnego aresztu. Policjanci natomiast sporządzili dokumentację z kolizji drogowych.

Po wytrzeźwieniu mężczyzna usłyszy zarzut kierowania pojazdem po użyciu alkoholu, za co grozi mu kara do 2 lat więzienia i utrata prawa jazdy oraz zarzuty spowodowania zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym, za co sąd może go skazać na grzywnę do 5000 zł.

 

źr. KSP

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close