RegionWiadomość dnia

Śląska policja będzie zabierała dowody rejestracyjne! WIELKA AKCJA w całym regionie!

Będzie można jechać przepisowo, z włączonymi światłami, z komórką w kieszeni a nie przy uchu i w pasach – a i tak będzie można dostać mandat i stracić dowód rejestracyjny! 20 listopada takie kary mają w woj.śląskim posypać się gęsto!

 

 

TOP 5 SILESIA FLESZ: Półnagie lekarki w Katowicach! A Śląsk rozgrzany wizją spalarni!
TOP 5 Silesia Flesz – premiera w każdą niedzielę o 19:50 w Telewizji TVS

W środę 20 listopada 2019 roku policjanci ze śląskiej drogówki przeprowadzą już po raz 11 w tym roku ogólnopolskie działania kontrolno-prewencyjne „SMOG”. Akcja SMOG to nic innego jak próba wyeliminowania kopciuchów na kołach – samochodów, których stan jest taki, że emitują o wiele za dużo trujących spalin.

Policjanci w czasie akcji SMOG nie będą sprawdzali naszych układów wydechowych na nosa. Podczas prowadzonych w środę działań, policjanci ruchu drogowego, wyposażeni w taki specjalistyczny sprzęt kontrolno-pomiarowy, jak dymomierze czy analizatory spalin, sprawdzą pojazdy, wobec których istnieje uzasadnione przypuszczenie, że naruszają wymagania ochrony środowiska.

-Przypominamy kierującym, że policjant, w związku z czuwaniem nad bezpieczeństwem i porządkiem ruchu drogowego, jest uprawniony m.in. do sprawdzania stanu technicznego pojazdu znajdującego się na drodze. W przypadku stwierdzenia lub uzasadnionego przypuszczenia, że pojazd narusza wymagania ochrony środowiska, policjant ma obowiązek zatrzymać dowód rejestracyjny – mówią policjanci ze śląskiej drogówki i zapowiadają w środę zero pobłażania dla jeżdżących trucicieli.

W roku 2019 na terenie województwa śląskiego policjanci, w trakcie 10 przeprowadzonych działań „SMOG”, skontrolowali łącznie ponad 32,5 tys. samochodów. W ponad 300 z nich odkryli nieprawidłowości w zakresie emisji spalin, a w prawie 1700 stwierdzili inne usterki, naruszające wymagania ochrony środowiska. Blisko 2 tys. kierowców, którym mundurowi ze śląskiej drogówki zatrzymali dowody rejestracyjne aut, odzyska je po tym, gdy naprawią swoje pojazdy.

 

źródło: KWP Katowice
red: W.Żegolewski

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Śląskie: Dziennikarzy i rodziców dzieci nie wpuszczono do szkoły! W tle wojna o przenosiny [WIDEO]

Buspasy dla rodzin i piesi z pierwszeństwem jeszcze przed przejściem? Takie rzeczy w exposé premiera Morawieckiego

Śląskie Centrum Chorób Serca w Zabrzu bije na alarm! Dramatycznie spada liczba przeszczepów!

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close