RegionWiadomość dnia

Śląskie: 200-metrowy korytarz wykuty pod znanym miejscem! Dokąd prowadzi? [WIDEO]

Ma około 200 metrów długości, 2,5 metra wysokości. I chociaż chodzą tuż nad nim tysiące ludzi – mało kto zdaje sobie z jego istnienia sprawę! Dokąd prowadzi tajemniczy korytarz?

 

Trująca kiełbasa! Gdzie? I dlaczego policjanci zamieniają się w youtuberów! TOP 5 Silesia Flesz

Na razie to tylko plany, ale być może już wkrótce Geosferę w Jaworznie będzie można zwiedzać… pod ziemią. Na terenie 8-hektarowego parku tematycznego z ogrodami w miejscu dawnego kamieniołomu Sadowa Góra pozostał dawny magazyn materiałów wybuchowych, który tak naprawdę jest podziemnym korytarzem.

Na razie to tylko plany, ale być może już wkrótce Geosferę w Jaworznie będzie można zwiedzać... pod ziemią
Na razie to tylko plany, ale być może już wkrótce Geosferę w Jaworznie będzie można zwiedzać… pod ziemią

– Wszystko zależy od tego, jakie są warunki techniczne. To nie jest bardzo duża budowla, bo to jest około 200 metrów korytarza, 2 m szerokości, 2,5 metra wysokości. Wszystko zależy od tego, ile uda nam się pozyskać środków. Na pewno nie mamy w tej chwili takich funduszy – mówi Agnieszka Chećko z Ośrodka Edukacji Ekologiczno-Geologicznej Geosfera.

Pomimo braku środków urzędnicy nawiązali już współpracę między innymi z Politechniką Śląską. Wydział politechniki ma przygotować koncepcję adaptacji podziemnych korytarzy.

Później mają powstać projekty, które posłużą do aplikacji o środki na ich realizację. Dziś Geosfera to przede wszystkim park ze skamielinami i od niedawna tężnia solankową.

(Paweł Jędrusik)

Pomimo braku środków urzędnicy nawiązali już współpracę między innymi z Politechniką Śląską. Wydział politechniki ma przygotować koncepcję adaptacji podziemnych korytarz
Pomimo braku środków urzędnicy nawiązali już współpracę między innymi z Politechniką Śląską. Wydział politechniki ma przygotować koncepcję adaptacji podziemnych korytarz
Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close