Region

Śląskie: Chciał tylko zabrać kolegów na przejażdżkę. Policyjny pościg za 14-letnim kierowcą quada

Policjanci z grupy „SPEED” zauważyli 14-letniego kierowcę quada, który podróżował wraz z 14 i 15-latkiem. Nieletni nie zatrzymał się do kontroli drogowej i uciekał przed patrolem drogówki, łamiąc przy tym przepisy ruchu drogowego.

 

Zapraszamy na kryminalne śniadanie w TVS!

Policjanci z  grupy „Speed” patrolowali rejon powiatu rybnickiego. W Świerklanach na ulicy Kościelnej dostrzegli kierującego quadem, który podróżował wraz z dwoma pasażerami, a pojazd nie posiadał tablicy rejestracyjnej. Mundurowi sygnałami świetlnymi i dźwiękowymi nakazali mu zatrzymanie. Wówczas kierujący gwałtownie przyspieszył, rozpoczynając ucieczkę. Jadąc w strefie zamieszkania poruszał się z prędkością 80 km/h.

W pewnym momencie kierujący quadem skręcił w kompleks leśny, gdzie na łuku drogi stracił panowanie nad pojazdem, gwałtownie zahamował i wjechał do przydrożnego rowu. Na szczęście, mimo, że pasażerowie wpadli w zarośla – nic im się nie stało.

Okazało się, że pojazdem podróżował 14-latek wraz ze swoim rówieśnikiem i 15-latkiem. Jak tłumaczył mundurowym, chciał tylko zabrać kolegów na przejażdżkę. Jego pojazd nie był dopuszczony do ruchu.

Teraz sprawą nieletnich mieszkańców powiatu wodzisławskiego zajmie się sąd rodzinny.

PRZECZYTAJ KONIECZNIE
Likwidacja kopalni do 2036 roku? SZOKUJĄCE ustalenia ws. planów Ministerstwa Aktywów Państwowych!
Koronawirus, a przekraczanie granicy Polski. Jak to teraz wygląda?
Ruszyły zdjęcia do filmu Gierek. Michał Koterski musiał przytyć kilkanaście kg do roli! [WIDEO]

 

źr. Śląska Policja

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close