Region

Śląskie: Chciał zabić sąsiada? 34-latkowi grozi dożywocie

Policjanci z komisariatu w Orzeszu zatrzymali 34-letniego mężczyznę, który podczas kłótni ugodził nożem swojego sąsiada. Napastnik usłyszał zarzut usiłowania zabójstwa. Sąd zastosował już wobec niego 3-miesięczny areszt.

 

Zapraszamy na kryminalne śniadanie w TVS!

W minioną sobotę, przed godz. 16.00, policjanci orzeskiej patrolówki zostali skierowani na interwencję do jednego z budynków wielorodzinnych na ulicy Gliwickiej. Według zgłoszenia, jeden z mieszkańców miał tam zostać pchnięty nożem. Na miejscu w jednym z mieszkań na podłodze, leżał 47-letni mężczyzna z widoczną raną w okolicy klatki piersiowej. Nieprzytomnemu policjanci udzielili pierwszej pomocy, wzywając jednocześnie karetkę pogotowia.

Pokrzywdzony błyskawicznie trafił do katowickiego szpitala, a mundurowi zajęli się ustalaniem okoliczności zdarzenia. Zebrany materiał dowodowy pozwolił dokładnie odtworzyć wydarzenia sobotniego popołudnia. Z ustaleń śledczych wynika, że doszło tam do nieporozumienia między sąsiadami. Po krótkiej szarpaninie, która miała miejsce na półpiętrze klatki schodowej, 34-latek pobiegł do swojego mieszkania, skąd zabrał kuchenny nóż. Następnie wrócił i awanturując się dalej, pchnął ostrym narzędziem 47-latka, zadając mu cios w okolicę serca. Ranny mężczyzna zdołał wejść do jednego z mieszkań, gdzie stracił przytomność, a sprawca wrócił spokojnie do siebie.

Zatrzymany usłyszał zarzut i przyznał się do winy. W chwili zatrzymania był pijany – miał w organizmie blisko 3 promile alkoholu. Zarzucanego czynu dopuścił się w warunkach recydywy, gdyż w przeszłości odbywał już karę za podobne przestępstwa przeciwko życiu i zdrowiu.

Teraz grozi mu kara dożywotniego więzienia.

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Wybory 2020: Marklowice na prezydenta zagłosują tylko korespondencyjne. Są plusy i minusy

W Sosnowcu wpuszczą nadtlenek wodoru do lokali wyborczych!

Jura uratowana? Kopalni cynku i ołowiu pod Zawierciem nie będzie! [WIDEO]

 

źr. Śląska Policja

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close