AlarmRegionWiadomość dnia

Śląskie: Czarna seria na drogach! Dwa wypadki, cztery ofiary śmiertelne! [ZDJĘCIA]

Dwa wypadki, cztery ofiary…niestety do obu tych tragedii doszło w weekend na terenie powiatów gliwickiego i zawierciańskiego. Poślizg pojazdów na oblodzonej jezdni a następnie zderzenie z drzewem to wspólny mianownik tych zdarzeń. Poza wspomnianymi wypadkami w Gliwicach i Częstochowie doszło do śmiertelnych potrąceń pieszych…w jeden weekend na drogach naszego województwa zginęło sześciu mężczyzn!

 

 

Zimowa nuda? Nie z TVS! Sprawdź nasze serialowe HITY!

Pierwszy z tragicznych wypadków miał miejsce 29 stycznia około godziny 15.00 na odcinku drogi łączącym Proboszczowice i Kotulin, na terenie gminy Toszek. Z niewyjaśnionych jeszcze przyczyn, kierujący skodą 55-letni mieszkaniec województwa opolskiego, jadący od strony Proboszczowic w stronę Kotulina, na prostym odcinku drogi zjechał na przeciwległy pas ruchu, a następnie na pobocze drogi. Samochód uderzył w drzewo.

Siła uderzenia była tak duża, że silnik wraz z zawieszeniem zmiażdżył przednią ścianę kabiny pasażerskiej, wpychając kokpit do środka. W wypadku, poza 55-letnim kierującym, poszkodowani zostali dwaj pasażerowie w wieku 50 oraz 28-lat. Obaj są mieszkańcami powiatu strzeleckiego. Aby wydobyć zakleszczonych z wraku samochodu, strażacy z OSP Widów, Toszek oraz JRG PSP Pyskowice musieli rozcinać pojazd specjalistycznym sprzętem. Ratownicy medyczni 3 karetek pogotowia udzielali pomocy poszkodowanym, przewiezionym do okolicznych szpitali. Niestety, lekarzom nie udało się uratować życia drugiego z pasażerów – 28-latek zmarł dziś po północy.

Niestety, znajdujący się w stanie krytycznym 50-letni pasażer Skody zmarł w szpitalu. W ciężkim stanie w szpitalu przebywa drugi z pasażerów. Odcinek drogi pomiędzy Proboszczowicami a Kotulinem pozostawał zamknięty do godziny 21:30.

W sprawie wypadku będzie prowadzone śledztwo w Komendzie Miejskiej Policji w Gliwicach, które nadzorować będzie Prokuratura Rejonowa Gliwice-Zachód.

Pierwszy z tragicznych wypadków miał miejsce 29 stycznia około godziny 15.00 na odcinku drogi łączącym Proboszczowice i Kotulin, na terenie gminy Toszek (fot.KMP Gliwice)
Pierwszy z tragicznych wypadków miał miejsce 29 stycznia około godziny 15.00 na odcinku drogi łączącym Proboszczowice i Kotulin, na terenie gminy Toszek (fot.KMP Gliwice)

Tymczasem częstochowska Policja pod nadzorem prokuratora wyjaśnia przyczyny i okoliczności tragicznego wypadku drogowego. Do zdarzenia doszło w niedzielę w Koniecpolu. W wyniku potrącenia, śmierć poniósł 37-letni pieszy. To już 3 ofiara śmiertelna w tym roku w tym rejonie.

Do zdarzenia doszło 31 stycznia około godziny 23.00 w Koniecpolu przy ulicy Żeromskiego. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że 37-letni mieszkaniec gminy Koniecpol przechodził przez jezdnię w miejscu dozwolonym, gdy uderzyło w niego suzuki. 25-letni kierowca samochodu był trzeźwy. Teraz okoliczności tego tragicznego wypadku zbada Policja pod nadzorem prokuratury.

Osoby, które mogą pomóc w ustaleniu przebiegu zdarzenia proszone są o kontakt z Komendą Miejską Policji w Częstochowie pod numerem telefonu 47 85 812 55 lub z najbliższą jednostką Policji, dzwoniąc pod numer alarmowy 997.

-Od początku stycznia na drogach miasta Częstochowa i powiatu doszło już do 11 wypadków drogowych, w których zginęło 3 pieszych, a 10 osób zostało rannych, dlatego apelujemy o ostrożność i zdrowy rozsądek na drodze – mówią częstochowscy policjanci.

W najbliższym czasie nadal panować mają trudne warunki drogowe…UWAŻAJCIE!!!

 

źródło: KMP Częstochowa, KMP Gliwice, KWP Katowice
red: W.Żegolewski

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Od 1 lutego ruszają galerie handlowe. Godziny dla seniorów skasowane

Protest w Rybniku pod komendą policji ws. wydarzeń w Face 2 Face: „To nie policja, to bandyci!!!”

Skandal! Kobieta umierała na ulicy, w tym czasie ktoś ukradł jej torebkę

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close