RegionWiadomość dnia

Śląskie: Dzisiaj po telefon w samochodzie nie sięgajcie, bo może być drogo!

Kierowca z telefonem przyklejonym do ucha. To częsty widok na ulicach, nie tylko Śląska. Dzisiaj na terenie całego kraju nie ma taryfy ulgowej dla kierowców, którzy podczas jazdy samochodem korzystają z telefonu. W ramach ogólnopolskiej akcji pt. „Telefony” dziś patrole policyjne można było spotkać na wielu ulicach.

 

 

Kto dźga nożami polityków? Ostra afera na Śląsku! TOP 5 Silesia Flesz

TOP 5 Silesia Flesz – premiera w niedzielę 19:50 w Telewizji TVS


Kontrole wyłapujące kierowców, używających za kierownicą telefonów można dzisiaj spotkać między innymi na rondzie im. gen. Ziętka i ul. Moniuszki w Katowicach. Policjanci wyłapywali kierowców, którzy nie tylko rozmawiali przez telefon, ale także pisali SMS’y. I przypominali, że kierujący autem w trakcie pisania lub wybierania numeru telefonu nawet przez kilka sekund nie patrzy na drogę i stwarza tym samym zagrożenie.

Funkcjonariusze przypominają także, że jeśli chcemy w trakcie jazdy rozmawiać przez telefon, powinniśmy korzystać z zestawu słuchawkowego lub głośnomówiącego. Akcja pt. „Telefony” potrwa cały dzień.

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Wybory: Leszek Piechota z PiS przewidział przyszłość? Numer listy wyborczej miał na materiałach od kilku dni!

Dwie nagie bohaterki kreskówek na murze. Kontrowersyjne graffiti powstało w Rybniku [ZDJĘCIA, WIDEO]

Katowice: Policyjna grupa SPEED pędziła za Ferrari. Po DK 86 zasuwał ponad 180 km/h! [WIDEO]

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close