RegionWiadomość dnia

Śląskie: Idą w pielgrzymce dookoła domu! Inaczej się nie da przez koronawirusa! [WIDEO]

To miała być wyjątkowa pielgrzymka drogą świętego Jakuba, do katedry w Santiago de Compostela w północnej Hiszpanii. Pandemia sprawiła, że plany trzeba było zmodyfikować. Mieszkańcy Wspólnoty Betlejem z Jaworzna wyruszyli w pielgrzymkę tyle że wokół własnego domu, po ogrodzie. Wymyślili, że będą spacerować w kółko i wspólnie pokonają drogę jaką musieliby przebyć nie do Santiago de Compostela – a do Jerozolimy.

 

 

TOP 5 Silesia Flesz: 5 tysięcy za wycieczkę do lasu, albo na myjnię! To nie żart!
TOP 5 Silesia Flesz – premiera w każdą niedzielę o 19:50 w Telewizji TVS

– Odmawiamy w czasie tego marszu różaniec, modlimy się w intencji czyjejś, co nam ksiądz powie, w jakiej intencji dziś się modlimy i robimy spokojnie kółeczka. Także męczące to nie jest, a przyjemne na pewno. Dla zdrowia – super jest – mówi Stanisław Resiak, mieszkaniec Wspólnoty Betlejem.

Do przejścia jest 3400 kilometrów, a we Wspólnocie policzyli, że skoro pętla wokół domu ma 400 metrów, to każdy kto uczestniczy w pielgrzymce, musi pokonać dziennie 85 kilometrów. Bo trasę trzeba pokonać w 40 dni i to bez względu na pogodę.

– Dlatego w 40 dni, bo teraz dość popularne jest słowo kwarantanna. Ono pochodzi od włoskiego, łacińskiego słowa „czterdzieści”. A dla chrześcijan to „czterdzieści” jest szalenie ważne, bo to jest te czterdzieści od zmartwychwstania Chrystusa do jego wniebowstąpienia. A bezpośrednią inspiracją jest to, co Maria Magdalena powiedziała uczniom – idźcie do Galilei, tam mnie spotkacie. No więc my posłuszni słowu idziemy do Galilei, a później do Jerozolimy – mówi ks. Mirosław Tosza, Wspólnota Betlejem.

Pielgrzymka zakończyć ma się 21 maja. Jedno jest pewne choć epidemia koronawirusa nakłada na nas pewne obostrzenia, to na pewno nie ograniczy jednego – naszej wyobraźni.

 

autor: Paweł Jędrusik

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Pamiętajcie, że od czwartku, 16 kwietnia, nosimy maseczki. To nasz obowiązek

Fundacja TVS włącza się w walkę z koronawirusem. Maseczki i żele dla pogotowia w Katowicach [WIDEO]

Katowice: 3000 tysiące testów na koronawirusa dodatkowo. Za wszystko zapłaci miasto

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close