RegionWiadomość dnia

Śląskie: Kierowca omijał pijanego pieszego i wpadł do rowu! [ZDJĘCIA]

Żeby ratować sytuację – i kto wie – może zdrowie i życie innego człowieka – sam naraził swoje. Kierowca osobówki kiedy w ostatniej chwili zobaczył pijanego pieszego, ratując się przed zderzeniem – wpadł samochodem do rowu!

 

 

Puma grasuje po Śląsku! Wielkie poszukiwania w TOP 5 Silesia Flesz

TOP 5 Silesia Flesz – premiera w niedzielę 19:50 w Telewizji TVS

Wypadem miał miejsce na drodze krajowej nr 11 pomiędzy Tarnowskimi Górami a Tworogiem. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że 40-letni kierujący Jeepem, chcąc uniknąć potrącenia mężczyzny, ominął go, lecz stracił panowanie nad pojazdem i wpadł do przydrożnego rowu.

Śląskie: Kierowca omijał pijanego pieszego i wpadł do rowu!
Śląskie: Kierowca omijał pijanego pieszego i wpadł do rowu!

Mieszkaniec powiatu tarnogórskiego, który kierował samochodem odniósł obrażenia ciała i trafił do szpitala. Dzięki przytomnemu zachowaniu kierującego, pieszemu nic się nie stało. Policjanci ustalili, że 37- latek był pijany. Miał w organizmie blisko 3,5 promila alkoholu. Ponadto nie posiadał żadnych elementów odblaskowych, dzięki którym kierujący samochodem mógłby odpowiednio wcześniej dostrzec go na drodze.

-Każdy pieszy i rowerzysta powinien pamiętać o swoim bezpieczeństwie i zadbać o to, aby być widocznym. Kamizelka odblaskowa, breloczek, opaska, czy nawet zwykła latarka sprawią, że poruszając się przy słabo oświetlonej drodze będzie lepiej widoczny dla nadjeżdżającego kierowcy. Przypominamy: od 31 sierpnia 2014 r. każdy pieszy, który porusza się po zmierzchu po drodze poza obszarem zabudowanym, musi mieć odblask umieszczony w sposób widoczny dla kierujących. Za brak elementu odblaskowego grozi mandat – przypominają policjanci z KPP Tarnowskie Góry.

Kierowca Jeepa na DK 11 ratując się przed uderzeniem w pijanego pieszego wpakował się do rowu i ranny trafił do szpitala (fot.KPP Tarnowskie Góry)
Kierowca Jeepa na DK 11 ratując się przed uderzeniem w pijanego pieszego wpakował się do rowu i ranny trafił do szpitala (fot.KPP Tarnowskie Góry)

Co prawda przepisy ruchu drogowego nie nakładają obowiązku używania kamizelek i elementów odblaskowych w obszarze zabudowanym, jednakże w dużym stopniu poprawiają one widoczność. Dają kierowcom cenny czas na podjęcie prawidłowej reakcji – często ratującej zdrowie i życie.

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Zmiana czasu 2019: Kiedy zmieniamy czas z letniego na zimowy?

Kompromitacja czy rekord? Jaka będzie frekwencja na Wybory 2019?

Smród nie do wytrzymania! Tajemniczy wyciek w Gliwicach [WIDEO]

źródło: KPP Tarnowskie Góry
red: W.Żegolewski
Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close