RegionWiadomość dnia

Śląskie: Kolejne miasta odwołują koncerty i zabawy sylwestrowe

W dobie szalejącej pandemii o tegorocznej zabawie sylwestrowej raczej mało kto myśli. Mało, bo mimo wszystko myśleć muszą władze miast, gdzie sylwestrowe koncerty odbywały się każdego roku. Wiele miast już odwołało plenerową zabawę. Jednym z nich jest Częstochowa. W tym roku w sylwestrową noc Plac Biegańskiego będzie pusty.

 

 

CZYTAJ TAKŻE: W sklepach znowu GODZINY DLA SENIORÓW! Nie wszyscy są tym zachwyceni

– Ubolewamy nad tym bo to była zawsze impreza przyciągająca tutaj na Plac Biegańskiego tłumy mieszkańców i mieszkanek, ale no nie jesteśmy w stanie na chwilę obecną podjąć innej decyzji. Tzn taka impreza o charakterze masowym no w naszej opinii na pewno nie będzie bezpieczna pod względem epidemiologicznym i nie udałoby się podczas organizacji tego typu imprezy jakby zachować tych wszystkich wymogów sanitarnych i tego dystansu społecznegomówiła Magdalena Woch, zastępca naczelnika Wydziału Kultury, Promocji i Sportu UM w Częstochowie.

 

Mieszkańcy Częstochowy ze zrozumieniem podchodzą do decyzji miejskich władz:

– Na ten stan, co w tej chwili się dzieje to raczej każdy indywidualnie powinien sobie w domku ten sylwester spędzić, bo wtedy jest może i bezpieczniej nawet – mówi Beata, mieszkanka Częstochowy.

– Niektórzy się boją, mnie już np. ten strach minął. No młodzi ludzie nad tym pewnie bardziej boleją, bo jak ktoś już jest starszy prawda, no to jemu nie będzie to już przeszkadzało – mówi Monika, mieszkanka Częstochowy.

Na osłodę w Filharmonii Częstochowskiej w sylwestrową noc odbędzie się koncert symfoniczny, który za darmo będzie transmitowany w internecie. Miejskiego sylwestra odwołały już też władze Katowic.

 

autor: Łukasz Majewski

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Zmiany w funkcjonowaniu szkół od poniedziałku, 19 października!

Śląskie: Śmierć księdza na oczach wiernych! Osunął się na ziemię udzielając komunii

Zwłoki młodego chłopaka znalezione w Rudzie Śląskiej. Szukało go ponad 100 policjantów

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close