RegionWiadomość dnia

Śląskie: Kolejne miasto sięga po blokady! Sprawdź, gdzie straż miejska je zakłada! [WIDEO]

Coraz mniej miast na mapie województwa śląskiego bez blokad na kołach. Straż miejska w kolejnym mieście regionu sięga po ten właśnie sposób zdyscyplinowania kierowców, którzy parkują jak i gdzie popadnie.

 

 

Punkty za szczepienia w Katowicach! Kto zapłaci za defiladę?

TOP 5 Silesia Flesz – Premiera niedziela 19:50

W Katowicach taki widok to codzienność, w Jaworznie – tego jeszcze nie było. Ale będzie, bo od 20 sierpnia strażnicy miejscy będą zakładać blokady na koła nielegalnie zaparkowanych samochodów.

– Jeżeli chodzi o miejsca takie, jak te na którym stoję, dla niepełnosprawnych, i będą parkować pojazdy bez uprawnień, to tak, owszem. Natomiast w innych miejscach uważam, że jest to relikt przeszłości i raczej nie należałoby – mówi Tadeusz, mieszkaniec Jaworzna.

 

Urzędnicy decyzję o wprowadzeniu blokad tłumaczą tym, że w mieście coraz częściej dochodzi do rażącego łamania przepisów drogowych. Dlatego chcą ograniczyć ten proceder.

– Kiedy sytuacja będzie taka, że kierowca zostawi samochód w niedozwolonym miejscu, patrol straży miejskiej będzie mógł założyć taką blokadę, wcześniej wykona fotograficzną dokumentację. Na samej blokadzie będzie też informacja, w jaki sposób skontaktować się ze strażą miejską, żeby zdjęli tę blokadę, oczywiście po nałożeniu mandatu karnego – mówi Dawid Litka, Urząd Miejski w Jaworznie.

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Zabrze: Po pijaku rzucił się na ratowników medycznych, bo… chcieli mu pomóc

Pielgrzymka Kobiet i Dziewcząt do Piekar Śląskich [ZOBACZ ZDJĘCIA]

Wychowanek Rozwoju Katowice w wielkim włoskim klubie?

Straż miejska w Jaworznie kupiła sześć blokad. Będą stosowane w sytuacjach, w których mandat za wykroczenie może wynieść nawet 500 zł.

autor: Paweł Jędrusik
Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close