KrajRegion

PiS prezentuje JEDYNKI w wyborach, a premier Morawiecki obiecuje 300 nowych miejsc pracy w gliwickim Oplu

Jeszcze niedawno do Parlamentu Europejskiego, teraz… znów do sejmu. Wyborcza karuzela nabiera rozpędu. Politycy Prawa i Sprawiedliwości chcą zajechać do parlamentu m.in. dzięki „jedynkom” na swoich listach wyborczych. Jedynkom zaprezentowanym dzisiaj w Katowicach. W tym samym czasie premier Morawiecki odwiedził fabrykę Opla w Gliwicach, gdzie obiecywał 300 nowych miejsc pracy.

 

 

Punkty za szczepienia w Katowicach! Kto zapłaci za defiladę?

TOP 5 Silesia Flesz – Premiera niedziela 19:50

– Jestem przekonany, że po wyborach wiele nowych projektów rozpędzi się jeszcze mocniej i myślę, że region i mieszkańcy tego oczekują. I będziemy skutecznie współpracować, jak to się dzieje dotychczas, żeby te dobre sprawy dla Śląska były na poziomie Warszawy załatwiane – mówił dzisiaj w Katowicach szef PiS okręgu Katowickiego, Jakub Chełstowski.

Dziś na prezentacji zabrakło jednak „number one”, jak zapowiedział pracownik biura marszałka województwa śląskiego i jednocześnie członek sztabu wyborczego PiS.

 

– Pana premiera Mateusza Morawieckiego, którego nie ma wśród nas, po prostu nie mógł, ma bardzo ważne sprawy do zrealizowania w Warszawie. Przepraszam w jego imieniu za jego nieobecność – mówi Bożena Borys-Szopa, Prawo i Sprawiedliwość.

PiS prezentuje JEDYNKI w wyborach, a premier Morawiecki obiecuje 300 nowych miejsc pracy w gliwickim Oplu
PiS prezentuje JEDYNKI w wyborach, a premier Morawiecki obiecuje 300 nowych miejsc pracy w gliwickim Oplu

Zabrakło, bo dziś premier kontynuował swoją kampanię wyborczą wśród ludzi. I tym razem odwiedził fabrykę opla w Gliwicach. Były za to inne „jedynki”. Z Bielska-Białej Stanisław Szwed, z Częstochowy Szymon Giżyński, z Rybnika Bolesław Piecha, z Sosnowca Ewa Malik, a Z Gliwic Bożena Borys-Szopa.

– Tak się składa, że pochodzę z regionu, który w tej chwili nie jest już przemysłowym okręgiem, ale ma bardzo dużo do zaproponowania w kwestii handlu i usług. No przekształciliśmy się, niestety. Dlatego hołubimy naszych przedsiębiorców – mówi Ewa Malik, Prawo i Sprawiedliwość.

PiS chce też hołubić mieszkańców i zapewnia wprowadzenie darmowych leków dla seniorów, obniżkę podatków, a także kontynuację dotychczasowych programów, jak Rodzina 500 plus. Wybory parlamentarne odbędą się 13 października.

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Zabrze: Po pijaku rzucił się na ratowników medycznych, bo… chcieli mu pomóc

Pielgrzymka Kobiet i Dziewcząt do Piekar Śląskich [ZOBACZ ZDJĘCIA]

Wychowanek Rozwoju Katowice w wielkim włoskim klubie?

autor: Paweł Jędrusik
Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close