AlarmRegionWiadomość dnia

Śląskie: Katastrofa przy remoncie pałacu! Runęło rusztowanie, są ranni!

Katastrofa podczas remontu pałacu Dietrichsteinów w Wodzisławiu Śląskim. Podczas trwających tam prac remontowych runęło rusztowanie. Są ranni!

 

 

Punkty za szczepienia w Katowicach! Kto zapłaci za defiladę?

TOP 5 Silesia Flesz – Premiera niedziela 19:50

Rusztowanie runęło podczas prac remontowych, prowadzonych w Pałacu Dietrichsteinów w Wodzisławiu Śląskim. Zawaliło się około 40-metrowe rusztowanie na placu budowy w rejonie ulicy Kubsza.

Ze wstępnych informacji wynika, że ranne w katastrofie zostały 2 osoby. To robotnicy, którzy w chwili zawalenia się rusztowania, pracowali na konstrukcji. Wiadomo, że ich obrażenia są poważne, szybko znaleźli się pod opieką ratowników medycznych. Do rannych wezwano helikopter Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Ostatecznie jednak rannych do szpitala zabrały karetki pogotowia ratunkowego.

Trwa zabezpieczanie miejsca katastrofy między innymi przez straż pożarną. Na razie nie wiadomo co spowodowało, że runęło rusztowanie w Wodzisławiu Śląskim. Wyjaśnią to biegli. Wiadomo już, że sprawą zajmie się policja oraz prokuratura. W miejscu, gdzie runęło rusztowanie pracują w tej chwili policyjni technicy, zabezpieczający ślady wypadku.

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Zabrze: Po pijaku rzucił się na ratowników medycznych, bo… chcieli mu pomóc

Pielgrzymka Kobiet i Dziewcząt do Piekar Śląskich [ZOBACZ ZDJĘCIA]

Wychowanek Rozwoju Katowice w wielkim włoskim klubie?

Trwa także szacowanie strat i to nie tylko samego rusztowania. Upadająca konstrukcja uszkodziła bowiem zaparkowane nieopodal samochody.

źródło: www.tuwodzislaw.pl
redakcja: Wojtek Żegolewski

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close