RegionWiadomość dnia

Śląskie: Nie będzie okradał już starszych ludzi. Fałszywy policjant w rękach policji

Policjanci zatrzymali 24-letniego mężczyznę, który na początku maja oszukał mieszkankę Mysłowic metodą „na policjanta”. Mieszkaniec Sosnowca usłyszał już zarzuty, do których się przyznał. Grozi mu do 8 lat więzienia.

 

 

Ruszcie tropem zbrodni w TVS!

1 maja br. w domu 67-letniej mieszkanki Mysłowic zadzwonił telefon stacjonarny. Osoba podająca się za funkcjonariusza policji poinformowała kobietę, że ktoś zdobył jej dane osobowe i posługując się podrobionym dowodem osobistym, planuje wypłatę pieniędzy z jej konta bankowego. Żeby uniknąć utraty oszczędności, fałszywy policjant przekonał 67-latkę do wypłaty pieniędzy i przekazania ich rzekomemu policjantowi. W ten sposób mysłowiczanka straciła 20 tys. złotych.

Sprawą zajęli się kryminalni z zespołu operacyjno-rozpoznawczego mysłowickiej komendy. Zbierali i weryfikowali wszystkie pojawiające się informacje. Jak powszechnie wiadomo, do tego typu oszustw dochodzi na terenie całego kraju. Nieoceniona w tym wypadku jest współpraca pomiędzy wszystkimi jednostkami policji. Dzięki informacjom przesłanym przez mundurowych z Rudy Śląskiej, mysłowiccy kryminalni powiązali ze sprawą oszustwa 24-letniego mężczyznę. Okazało się, że podobnych przestępstw dopuścił się on na terenie innych miast województwa śląskiego.

Mieszkaniec Sosnowca został zatrzymany wczoraj w miejscu zamieszkania. Po doprowadzeniu do komendy usłyszał zarzuty, do których się przyznał. Grozi mu do 8 lat więzienia.

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Rybnik: Roczne dziecko wśród zakażonych koronawirusem! 87 przypadków nowych zakażeń

Odmrażanie gospodarki: Kiedy otwarcie parków rozrywki? Energylandia w Zatorze już gotowa!

15-latek w Rybniku wziął kumpli na przejażdżkę. Zakończyło ją dachowanie! [FOTO]

 

źr. Śląska Policja

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close