RegionWiadomość dnia

Śląskie: Nowy pogromca kierowców! Mobilna kamera pojawi się na ulicach i nikt nie wie gdzie i kiedy!

Mobilny bat na kierowców – kamera, która będzie się przemieszczać. Miejski Zarząd Dróg w Bielsku-Białej pochwalił się nowym sprzętem, która umożliwia rejestrowanie wykroczeń drogowych. Urządzenie działa bezprzewodowo i można je zamontować w każdym miejscu.

 

 

Zimowa nuda? Nie z TVS! Sprawdź nasze serialowe HITY!

-Kamera, którą posiadamy, materiał jest archiwizowany i jest dostępny również dla służb mundurowych policji czy straży miejskiej. Więc zachowania kierowców są tu egzekwowane na bieżąco – mówi Andrzej Kuropatwa Miejski Zarząd Dróg.

Montowana będzie w takich miejscach, gdzie notorycznie są łamane przepisy. Pierwsze tygodnie pozwoliły zarejestrować kilkadziesiąt wykroczeń drogowych. Policja przypomina, że sama kamera nie rozwiąże problemu łamania prawa.

-Suma bezpieczeństwa w ruchu drogowym to suma zachowań wszystkich użytkowników dróg, a więc jeździjmy przepisowo, jeździjmy z wyobraźnią mówi asp.szt. Roman Szybiak oficer prasowy KMP w Bielski-Białej.

Urzędnicy poinformowali o testach mobilnej kamery, ale nie precyzują lokalizacji urządzenia. Kamera co jakiś czas będzie ją zmieniać. Na razie policja ukarała mandatami kilkunastu kierowców.

 

autor: Kamil Rodek

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Na Śląsku będzie można ładować samochody elektryczne wprost z latarni! To pomysł firmy z Tychów

Katowice: Prohibicja w kolejnych dzielnicach. Tym razem Załęże i Szopienice

To są najpopularniejsze imiona dzieci w Polsce w 2020 roku

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close