RegionWiadomość dnia

Śląskie: Pod wpływem środków odurzających i z narkotykami walnął autem w dom uciekając przed policją [ZDJĘCIA]

Niezłe „combo” zaliczył kierowca, który w woj.śląskim uciekał swoim terenowym samochodem przed policją. W GTA może nałapałby punktów – tu tylko nałapał kłopotów.

 

 

TOP 5 Silesia Flesz: Nie leczcie koronawirusa papierem toaletowym!
TOP 5 Silesia Flesz – premiera w każdą niedzielę o 19:50 w Telewizji TVS

W ręce lublinieckich stróżów prawa wpadł 31-letni kierowca opla. Mężczyzna najpierw nie zatrzymał się do kontroli drogowej, a uciekając przed policyjnym pościgiem utracił panowanie nad pojazdem, zniszczył ogrodzenie i uderzył w jeden z budynków. Jak się okazało był pod wpływem środków odurzających, a w aucie miał narkotyki.

Do zdarzenia doszło na ulicy Stara Kolonia w Lublińcu. Policjanci pełniący służbę oznakowanym radiowozem próbowali zatrzymać do kontroli drogowej kierowcę terenowego Opla. Niestety, siedzący za kierownicą 31-letni mieszkaniec powiatu oleskiego zamiast się zatrzymać, ostro przyspieszył i zaczął uciekać. Mundurowi ruszyli w pościg za kierowcą, który podczas brawurowej ucieczki nie zważał na to, co dzieje się dookoła.

Niezłe "combo" zaliczył kierowca, który w woj.śląskim uciekał swoim terenowym samochodem przed policją. W GTA może nałapałby punktów - tu tylko nałapał kłopotów (fot.policja)
Niezłe „combo” zaliczył kierowca, który w woj.śląskim uciekał swoim terenowym samochodem przed policją. W GTA może nałapałby punktów – tu tylko nałapał kłopotów (fot.policja)

Na ulicy Stara Kolonia stracił panowanie nad pojazdem, przebił ogrodzenie i uderzył w ścianę budynku. Na szczęście w wyniku tego zdarzenia nikt nie ucierpiał. Przeprowadzone na miejscu badanie wykazało, że kierowca Opla prowadził pojazd znajdując się pod wpływem środków odurzających, a na dodatek mundurowi znaleźli przy nim amfetaminę i marihuanę. Okazało się także, że mężczyzna nie posiada prawa jazdy, gdyż niedawno zostało mu odebrane za jazdę pod wpływem narkotyków.

Sprawca został zatrzymany, noc spędził w policyjnym areszcie,a następnie usłyszał zarzuty. Prokurator zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci dozoru oraz poręczenie majątkowe. Za posiadanie środków odurzających grozi do 3 lat więzienia. Odrębna kara grozi mu za niezatrzymanie się do kontroli drogowej, co od 2017 roku jest przestępstwem, za które mężczyzna może trafić za kratki nawet na 5 lat. 31-latek odpowie również przed sądem za kierowanie pojazdem pod wpływem środków odurzających, a także za wykroczenia, których dopuścił się w czasie ucieczki.

 

źródło: KWP Katowice
red: W.Żegolewski

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

SZOK! Uzbrojony w maczetę uciekł z kwarantanny! Taksówkę zatrzymała policja [WIDEO]

Apele o pozostanie w domu nie pomagały, więc miasta zamykają parkingi [WIDEO]

Duda: Zwolnienie z płacenia składek na ZUS przez 3 miesiące

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zobacz również

Close
×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close