Region

Śląskie: Policjanci sprawdzili go dwa razy w ciągu dnia. Za drugim razem nie było go w domu. Mieszkaniec Myszkowa został ukarany

Większość osób z powiatu myszkowskiego, które zostały objęte kwarantanną, stosuje się do jej zasad. Niestety zdarzają się też przypadki świadomego łamania obowiązujących przepisów. Jedna z takich sytuacji miała miejsce w weekend.

 

TOP 5 Silesia Flesz: 5 tysięcy za wycieczkę do lasu, albo na myjnię! To nie żart!
TOP 5 Silesia Flesz – premiera w każdą niedzielę o 19:50 w Telewizji TVS

Policjanci z Myszkowa skontrolowali w sobotę jedną z osób objętych kwarantanną pod kątem przestrzegania jej warunków. Na miejscu zastali mężczyznę, który zgodnie z zaleceniami przebywał w swoim mieszkaniu. Tego samego dnia dzielnicowi postanowili ponownie sprawdzić, czy mieszkaniec Myszkowa jest w domu. Niestety, nie było go pod wskazanym adresem. Mundurowi szybko ustalili, że wybrał się do sklepu na zakupy. Mężczyzna odpowie teraz za swoje nieodpowiedzialne zachowanie.

Za nieprzestrzeganie przez osobę objętą kwarantanną odpowiednich nakazów i zakazów związanych z izolacją, kodeks wykroczeń przewiduje karę grzywny do 500 zł (art. 116 KW). Ponadto policjanci przekazują taką informację do Powiatowego Inspektora Sanitarnego, który w prowadzonym przez siebie postępowaniu może nałożyć grzywnę w wysokości do 30 000 zł. Codzienne sprawdzenia i kontakt telefoniczny z osobami odbywającymi kwarantannę, mają na celu nie tylko sprawdzenie, czy osoba nią objęta stosuje się do jej zasad. Niezależnie od przepisów prawnych, wszyscy objęci kwarantanną powinni pamiętać, jaka odpowiedzialność na nich ciąży – nie przestrzegając jej zasad mogą się przyczynić nawet do czyjejś śmierci.

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Poszukiwane osoby, które miały kontakt z proboszczem jednej ze śląskich parafii! [KOMUNIKAT SANEPIDU]

Koronawirus: Anna i Robert Lewandowscy dają 200 tys.zł na szpital w Tychach!

Kolejne przypadki zakażenia koronawirusem w woj.śląskim. Zobaczcie SZCZEGÓŁY

 

źr. Śląska Policja

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close