Region

Śląskie: Przyjechali do Polski w naczepie ciężarówki. Nielegalni imigranci trafili w ręce odpowiednich służb

Przyjechali do Polski w naczepie ciężarówki. Dwaj obywateli Bangladeszu i obywatel Iraku dostali się do ciężarowego dafa na terenie Rumuni. Po tym, jak wpadli na stacji paliw w ręce policjantów z Pawłowic, zostali przekazani funkcjonariuszom z bielskiej placówki straży granicznej.

 

Piast Gliwice wygrałby nawet eurowybory? TOP 5 SILESIA FLESZ z wizytą u Mistrzów Polski!

Informację o obcokrajowcach odnalezionych w bułgarskiej ciężarówce na terenie stacji paliw w Warszowicach natychmiast przekazano funkcjonariuszom Straży Granicznej. Zatrzymani cudzoziemcy nie posiadali przy sobie żadnych dokumentów. Podczas przesłuchania dwóch z nich oświadczyło, że pochodzi z Bangladeszu, natomiast trzeci zadeklarował obywatelstwo Iraku. Do naczepy ciężarówki dostali się w Rumunii przy pomocy przemytnika. Oświadczyli, że zamierzali dotrzeć do krajów Europy Zachodniej.

Komendant Placówki Straży Granicznej w Bielsku – Białej wszczął w stosunku do nielegalnych imigrantów postępowania administracyjne. Usłyszeli oni również zarzuty dotyczące przekroczenia granicy RP wbrew przepisom. Obywatele Bangladeszu zostali przekazani stronie czeskiej w ramach umowy o readmisji. Z kolei zatrzymany obywatel Iraku został umieszczony w strzeżonym ośrodku dla cudzoziemców.

 

źr. KPP Pszczyna

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close