RegionWiadomość dnia

Śląskie: Rozbierali budynek, a do tego co znaleźli musieli wezwać policję! [ZDJĘCIA]

Stare budynki w naszym regionie wciąż kryją wiele tajemnic. Tym razem, to co znalazła ekipa rozbiórkowa, wymagało wizyty policji.

 

 

Ruszcie tropem zbrodni w TVS!

Dyżurny lublinieckiej komendy przyjął zgłoszenie o niecodziennym, a zarazem niebezpiecznym znalezisku. Mieszkaniec Lublińca w trakcie prowadzonych prac rozbiórkowych budynku gospodarczego, natrafił na granat oraz kilkanaście sztuk amunicji. Na miejsce został skierowany policyjny pirotechnik, który potwierdził, że to grant ręczny oraz 14 sztuk amunicji karabinowej pochodzące prawdopodobnie z okresu I i II wojny światowej.

Amunicji nie było dużo, jednak sam granat to już inna sprawa i dobrze, że prowadzący rozbiórkę natychmiast wezwali mundurowych.

Amunicji nie było dużo, jednak sam granat to już inna sprawa i dobrze, że prowadzący rozbiórkę natychmiast wezwali mundurowych (fot.policja)
Amunicji nie było dużo, jednak sam granat to już inna sprawa i dobrze, że prowadzący rozbiórkę natychmiast wezwali mundurowych (fot.policja)

-Apelujemy o rozwagę i ostrożność w postępowaniu ze znalezionymi przedmiotami. W takiej sytuacji należy powiadomić policjantów, którzy zabezpieczą miejsce zdarzenia. Rzeczy takich nie wolno dotykać, podnosić czy przenosić. Niezachowanie należytych środków bezpieczeństwa, a także niewłaściwe postępowanie z takimi przedmiotami może doprowadzić nawet do śmierci – mówią lublinieccy policjanci.

Teren, na którym znaleziono przedmioty został zabezpieczony przez mundurowych. Dopiero wówczas niebezpieczne znalezisko zostało przekazane saperom, którzy zneutralizują je na poligonie.

 

red: W.Żegolewski
źródło: policja

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Jest prośba do premiera o zwiększenie limitu wiernych w kościołach

Uber za darmo dla lekarzy! Jak działa Uber Medics?

Koronawirus na Śląsku: 3-letnie dziecko z Zabrza z koronawirusem!

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close