Region

Śląskie: Rozbierali strop i znaleźli granaty z okresu I Wojny Światowej

Ręczne granaty odłamkowe i kilkadziesiąt sztuk amunicji z okresu I Wojny Światowej znaleźli robotnicy podczas rozbiórki drewnianego stropu budynku. Przedmioty ukryte były w ociepleniu, między belkami.

 

Szlagierowa gwiazda prosi o pomoc! TOP 5 SILESIA FLESZ
TOP 5 Silesia Flesz – premiera w każdą niedzielę o 19:50 w Telewizji TVS

Na niebezpieczne przedmioty natrafili robotnicy wykonujący remont starego budynku w Czekanowie. Mężczyźni znaleźli dwa ręczne granaty odłamkowe i kilkadziesiąt sztuk amunicji, które ukryte były w ociepleniu, między belkami rozbieranego przez nich drewnianego stropu. Skierowany na miejsce patrol Nieetatowej Grupy Minersko-Pirotechnicznej z Tarnowskich Gór potwierdził, że amunicja i granaty pochodzą z okresu I Wojny Światowej. To niebezpieczne znalezisko niestety mogło zagrażać mieszkańcom okolicznego domu i pracownikom budowy, w związku z tym podjęto decyzję o ich ewakuacji. Policjanci wydzielili bezpieczną strefę i powiadomili saperów z jednostki wojskowej. Saperzy zabrali niebezpieczne przedmioty.

Śląskie: Rozbierali strop i znaleźli granaty z okresu I Wojny Światowej (fot.Śląska Policja)
Śląskie: Rozbierali strop i znaleźli granaty z okresu I Wojny Światowej (fot.Śląska Policja)

źr. Śląska Policja

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close