RegionWiadomość dnia

Śląskie: Ruszyła rekrutacja do przedszkoli. Potrwa do 12 marca. I tylko online

W całym województwie ruszyły zapisy do przedszkoli. W Chorzowie rekrutacja rozpoczęła się wczoraj i potrwa do 12 marca. Zapisy odbywają się w formie elektronicznej. I jak co roku to, do jakiego przedszkola dostanie się dziecko, zależy od punktów, które otrzymają rodzice.

 

Zimowa nuda? Nie z TVS! Sprawdź nasze serialowe HITY!

– Oprócz tych standardowych kryteriów premiowane są w Chorzowie dzieci, których rodzice oboje pracują zawodowo. Jeśli jest to rodzic samotny, to ten rodzic pracuje, bo wiemy, że te osoby potrzebują tego, aby dziecko było pod czyjąś opieką, kiedy oni spełniają swoje obowiązki zawodowe mówi Kamil Nowak, Urząd Miasta Chorzów.

Nieco dalej poszły Katowice. Tutaj dużo dodatkowych punktów rodzice dziecka otrzymają, gdy ma ono komplet szczepień. Premiowane jest także mieszkanie w Katowicach. Zapisy rozpoczną się tu 12 marca.

– W Katowicach mamy 8002 miejsca w przedszkolach na terenie całego miasta. Jeśli chodzi samą rekrutację rusza ona 12 marca i co istotne nie decyduje tutaj kolejność zgłoszeń. Także uspokajamy – to nie jest tak, że 12 marca trzeba wejść na stronę i zapisywać dziecko do przedszkola – mówi Michał Łyczak, Urząd Miasta Katowice.

Rodzice muszą się pospieszyć. W całym woj.śląskim ruszyła rekrutacja do przedszkoli
Rodzice muszą się pospieszyć. W całym woj.śląskim ruszyła rekrutacja do przedszkoli

Zapisy ruszyły już także w Sosnowcu. Miasto przygotowało ponad 1600 miejsc dla dzieci, a rodzice wnioski mogą składać do 10 marca.

– Jest dużo miejsc, więc szacujemy, że każde z dzieci, którego rodzice będą chcieli, aby chodziło do przedszkola, znajdzie miejsce. Co prawda nie zawsze w tym wymarzonym, czy najbliżej domu, ale takie miejsce na pewno się znajdzie – mówi Rafał Łysy, Urząd Miejski w Sosnowcu.

Choć na pewno nie braknie osób, które z wyniku rekrutacji nie będą zadowolone np. ze względu na odległość do przedszkola. Dla niektórych będzie to oznaczało codzienne nadrobienie kilku dodatkowych kilometrów w drodze do pracy.

 

autor: Paweł Jędrusik

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Polska kupi szczepionki z Chin? Prezydent Andrzej Duda rozmawiał z prezydentem Xi Jinpingiem

Mysłowice: Chorzy na koronawirusa mają specjalne kosze na śmieci

Samorządy zapraszają rząd do śląskiego okrągłego stołu. Chodzi o górnictwo [WIDEO]

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close