AlarmRegion

Śląskie: Rzucał narkotyki przez okno i staranował radiowóz! Szalony pościg za 23-latkiem [FOTO]

Amerykańskie filmy przy tym, co przeżyli w nocy policjanci z Bielska-Białej, to usypiające kino moralnego niepokoju z połowy lat 70′. 23-latek z narkotykami w swoim samochodzie nie miał zamiaru dać się złapać policyjnemu pościgowi. Staranował nawet radiowóz!

 

 

Na bogato! TOP 5 Silesia Flesz wozi Kajetan Kajetanowicz!


Umundurowani policjanci próbowali zatrzymać do kontroli drogowej osobową Mazdę. Mężczyzna zaczął dziwnie się zachowywać i zamiast zatrzymać się, rozpoczął na ulicy PCK ucieczkę. Policjanci ruszyli oznakowanym radiowozem w pościg za kierowcą, który w brawurowej ucieczce łamał wszelkie możliwe przepisy.

Nie reagował na policyjne koguty i syreny, ani na wezwania do zatrzymania samochodu. Uciekając odbijał się od krawężników, łamał możliwe przepisy ruchu drogowego oraz wyrzucał z pojazdu różne przedmioty. Podczas pościgu doprowadził również do kolizji drogowej z radiowozem, który staranował!

 

Na ulicy Zajazdowej w Bielsku-Białej 23-latek uszkodził pojazd w taki sposób, że nie mógł dalej jechać. Zdesperowany mężczyzna kontynuował ucieczkę pieszo. Po kilkudziesięciu metrach został zatrzymany przez policjantów.

Badanie alkomatem wykazało, że 23-letni kierowca Mazdy jest trzeźwy, jednak z uwagi na podejrzenie, że może znajdować się pod wpływem środków odurzających została pobrana od niego krew do badań. Za swoją szaleńczą jazdę stracił już prawo jazdy. Policjanci zabezpieczyli wyrzucane z pojazdu przedmioty, wśród których znalazło się ponad 90 gramów marihuany.

 

Mężczyzna został zatrzymany i w najbliższym czasie usłyszy zarzuty. Za posiadanie znacznych ilości środków odurzających grozi mu do 10 lat za kratami. Odrębna kara grozi mu za niezatrzymanie się do kontroli drogowej, co od 2017 roku jest przestępstwem, za które może trafić do aresztu nawet na 5 lat. Bielszczanin odpowie przed sądem też za liczne wykroczenia, których dopuścił się w czasie ucieczki. O jego dalszym losie rozstrzygnie teraz prokurator.

źródło: KWP Katowice
Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close