RegionWiadomość dnia

Śląskie: Sanktuarium w Leśniowie. Koronawirus u paulinów

23 osoby w kwarantannie w związku z odkryciem zakażeń u ojców paulinów w Leśniowie. 12 lipca br. jedna z sióstr została zakażona poprzez kontakt z inną chorą osobą. Informacje o kwarantannie i zagrożeniu pojawiają się na bramie wejściowej do kompleksu klasztornego.

 

 

Zapraszamy na kryminalne śniadanie w TVS!

– W sytuacji kwarantanny Ojców i Braci Paulinów Sanktuarium będzie obsługiwane przez Ojców Paulinów, nie przebywających na kwarantannie oraz przez księży diecezjalnych. Godziny Mszy św. nie podlegają zmianie. W kościele będzie odprawiana tylko jedna intencja mszalna zamówiona na daną godzinę.  Pozostałe intencje będą odprawiane w kaplicy klasztornej. Korzystanie z Sakramentu Spowiedzi może być utrudnione. Kawiarnia Sanktuaryjna zostaje zamknięta do odwołania. – taki oficjalny komunikat podano na stronie www.leśniow.pl w dniu 16 lipca br.

Jednak warto dodać, że w ostatnich dniach w dalszym ciągu na terenie sanktuarium pojawiają się pielgrzymi i turyści. W internecie roi się od spekulacji na temat tego jak doszło do zakażenia. Dlatego wczoraj ojcowie paulini podali kolejny komunikat, w którym starają się zdementować informacje nieprawdziwe i ukazać prawdziwy przebieg zdarzeń.

– Chcemy zdementować wszelkie wiadomości mówiące, że do zakażenia doszło podczas Uroczystości Odpustowych ku czci Matki Bożej Leśniowskiej tj. 2 i 5 lipca lub w naszym Sanktuarium w innych dniach. Otóż do zakażenia Siostry Zakonnej doszło 12 lipca 2020 roku w Częstochowie od osoby mającej bezpośredni kontakt z osobą zakażoną. Siostra przebywała u nas od wieczora 12 lipca 2020 r.(Niedziela). Nie była na Mszy św. w Sanktuarium. Od otrzymania wiadomości w poniedziałek 13 lipca 2020 roku o prawdopodobieństwie zakażenia została odizolowana i poddana prywatnym testom na obecność wirusa.  Po otrzymaniu wyników na podstawie decyzji PSSE w Myszkowie, została przetransportowana do izolacji zewnętrznej. Stan zdrowia siostry określa się jako dobry (bez objawowy). Stan zdrowia pozostałych Ojców i Braci Paulinów, określa się jako dobry (bez objawowy). Wszyscy przebywają w klasztorze na kwarantannie. W najbliższym czasie zostaną poddani testom na obecność wirusa SARS-CoV-2. –

W związku z tym na razie nie wiadomo czy siostra zaraziła kogoś z klasztoru. Wszystko na dniach zostanie potwierdzone badaniami na koronawirusa. Jeśli ktoś wybiera się do sanktuarium, warto sprawdzać na bieżąco informacje podane na stronie www.leśniow.pl.

 

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Katowice zapowiadają pozew do sądu za marsz nacjonalistów

Fundacja TVS z pomocą dla Hospicjum Cordis. W czasie epidemii koronawirusa potrzebne jest wszystko!

Kopalnie PGG dostały 9 nowych koncesji na wydobycie. Dla których kopalni? [WIDEO]

źródło: www.leśniowo.pl, Dziennik Zachodni
red|: B. Bednarczuk
Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close