Region

Śląskie: Spowodował kolizję, uciekł i zgłosił kradzież swojego samochodu

Pijany 46-latek spowodował kolizję w Miasteczku Ślaskim i porzucił samochód. By uniknąć konsekwencji, chwilę po zdarzeniu zgłosił kradzież swojego auta.

 

 

TOP 5 Silesia Flesz sprawdza, co politycy robią na Śląsku w stajniach i jak kupić wóz strażacki za grosze!
TOP 5 Silesia Flesz – premiera w każdą niedzielę o 19:50 w Telewizji TVS

W czwartek o godzinie 17.00 w Miasteczku Śląskim doszło do kolizji drogowej. Sprawca, jadąc VW Golfem, na ulicy Świętego Marka, uderzył w zaparkowanego osobowego opla. Gdy właściciel usłyszał huk kolizji, wyszedł przed posesję i zobaczył, jak kierujący golfem po kilkunastu metrach zatrzymał swój pojazd i piechota uciekł z miejsca zdarzenia. Pokrzywdzony zgłosił kolizję i opisał dokładnie rysopis sprawcy.

Gdy policjanci drogówki byli na miejscu, otrzymali informację od dyżurnego, że mieszkaniec Miasteczka Śląskiego zadzwonił na numer alarmowy 112 i zgłosił kradzież VW Golfa. Mundurowi udali się do mieszkającego niecały kilometr od zdarzenia zgłaszającego kradzież. W domu zastali nietrzeźwego 46-latka, który powiedział, że po godzinie 17.00 ktoś ukradł jego golfa. On zdążył tylko wyjść z domu i zobaczył, jak odjeżdża jego samochód.

Znający rysopis sprawcy kolizji policjanci wiedzieli, że mężczyzna wprowadza ich w błąd. Ponadto matka sprawcy obecna podczas rozmowy oświadczyła, że przed przyjazdem policjantów, jej syn zdyszany wbiegł do domu. Przeprowadzone badanie na zawartość alkoholu wykazało, że sprawca ma prawie 3 promile alkoholu w organizmie. Od mężczyzny pobrano krew do badań. Policjanci zabezpieczyli również ślady w porzuconym samochodzie.

46-latek stracił prawo jazdy, a jego golf został odholowany na parking. Nieodpowiedzialny kierowca w pierwszej kolejności odpowie za spowodowanie kolizji pod wpływem alkoholu oraz za jazdę w stanie nietrzeźwości. Grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności, wysoka grzywna i zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych na minimum 3 lata.

 

źr. Śląska Policja

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close