RegionWiadomość dnia

Śląskie: Szykuje się fala eksmisji! Najwięksi dłużnicy czynszowi stracą mieszkania! [WIDEO]

Mysłowice mówią dość i zamierzają eksmitować osoby, które nie płacą rachunków za mieszkania komunalne. Eksmisje będą możliwe od 1 kwietnia, bo wtedy kończy się, trwający od 1 listopada okres ochronny.

 

 

Panika przed koronawirusem! TOP 5 Silesia Flesz
TOP 5 Silesia Flesz – premiera w każdą niedzielę o 19:50 w Telewizji TVS

Tylko w zasobach Miejskiego Zarządu Gospodarki Komunalnej takich wyroków eksmisyjnych bez prawa do lokalu socjalnego jest ponad 50. Choć w mieście od lat można odpracować długi, z takiej możliwości korzystało zaledwie kilka osób.

– To też był błąd, bo jeśli oni nie płacili od początku, to oni się dopiero teraz obudzili, że mają zadłużenie? Od początku trzeba tych ludzi do pionu postawić. Albo płacimy, albo wychodzimy – mówi Kazimierz, mieszkaniec Mysłowic.

– Jeżeli ktoś miał szansę, żeby to odpracować, a nie odpracował, to nie jest fair. Niektórzy, myślę, że stać ich na to, żeby zapłacić, a mimo wszystko nie płacą – mówi Aleksander Kwiatkowski, mieszkaniec Mysłowic.

 

W wielu przypadkach przeznaczone do eksmisji osoby nie płacą nawet od kilkunastu lat. Ich zadłużenie w skrajnych przypadkach sięga nawet 150 tysięcy złotych. To wszystko powoduje zadłużenie MZGK. To, bez odsetek, wynosi już ok. 40 mln zł. Z kolei wyroków z prawem do lokalu socjalnego jest ponad 200.

– To jest bardzo duża grupa osób, która powinna zostać w jakiś sposób alokowana z naszego zasobu, tak żeby można było ten zasób wykorzystać dla osób, które również potrzebują wsparcia w zakresie mieszkań – mówi Małgorzata Księżek-Grelewicz, dyrektor MZGK w Mysłowicach.

Śląskie: Szykuje się fala eksmisji! Najwięksi dłużnicy czynszowi stracą mieszkania!
Śląskie: Szykuje się fala eksmisji! Najwięksi dłużnicy czynszowi stracą mieszkania!

Osoby, które będą eksmitowane, będą trafiały do hosteli w Mysłowicach i okolicznych miastach. Ich pobyt zostanie opłacony na 2-3 tygodnie. Później będą musiały sobie radzić same.

– Uspokajam i podkreślam, że osoby starsze, niepełnosprawne, czy też w trudnej sytuacji życiowej nie będą wyrzucane ze swoich mieszkań – mówi Natalia Wypiór, Urząd Miasta Mysłowice.

Co ciekawe, wraz z ogłoszeniem decyzji o planowanych eksmisjach, do MZGK zaczęło zgłaszać się więcej osób, które… chcą odpracować swoje długi.

 

autor: Paweł Jędrusik

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Epidemia koronawirusa: Szpital w Chorzowie jak strefa zagrożenia! Strażacy rozstawili specjalne namioty [WIDEO, ZDJĘCIA]

Epidemia koronawirusa: Są wyniki badań pacjenta ze szpitala w Zawierciu

Katowice: Martwy pies, opona i fotel! SZOKUJĄCE ZNALEZISKA w oczyszczalni ścieków! [ZDJĘCIA, WIDEO]

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close