RegionWiadomość dnia

Śląskie: To chyba najpiękniejsza SHL-ka na rynku! Uczniowie przekazują ją na WOŚP! [WIDEO]

Ten legendarny motor SHL, model M11, który ma już ponad 50 lat można kupić na aukcji na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Jeszcze kilka miesięcy temu motocykl był niemal całkowicie zniszczony. Jego odrestaurowaniem zajęła się „Górka Garage”, czyli grupa uczniów Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 w Jaworznie.

 

 

3-letnie dziecko w Oknie Życia zszokowało śląski internet! TOP 5 Silesia Flesz!
TOP 5 Silesia Flesz – premiera w każdą niedzielę o 19:50 w Telewizji TVS

– Pomysł wziął się od pana od angielskiego i praktycznie on nam podpowiadał i pomagał. Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy to jest super sprawa, naprawdę fajnie pomagać komuś. Trochę sponsorów też znaleźliśmy, było to do wykonania. I podjęliśmy się tego, żeby to fajnie wykonać mówi Kordian Kuśnierczyk, Górka Garage.

Na co dzień członkowie Górka Garage uczą się w klasie o profilu technik pojazdów samochodowych. Motocykl, który postanowili odnowić, przez lata stał nieużywany w garażu jednego z uczniów. I tak rozpoczęła się wielotygodniowa praca.

– W Jaworznie zaczęliśmy go rozkręcać, później parę spraw się pokomplikowało i wzięliśmy motor do kolegi, w częściach, już porozbierany. Gdy było już wszystko pomalowane i odnowione, to wtedy zaczęliśmy u niego składać – mówi Rafał Zdebik, Górka Garage.

Śląskie: To chyba najpiękniejsza SHL-ka na rynku! Uczniowie przekazują ją na WOŚP!
Śląskie: To chyba najpiękniejsza SHL-ka na rynku! Uczniowie przekazują ją na WOŚP!

Samo złożenie motocykla zajęło dwa tygodnie. Teraz można go licytować na aukcji na rzecz WOŚP. Obecna do przebicia jest już ponad 8 tysięcy złotych.

– Bardzo mnie to cieszy, liczę, że będzie jeszcze więcej. Nawet z tego co zdążyłam się zorientować, wiem, że niektórzy nauczyciele też do tej licytacji, przynajmniej w tej fazie początkowej, podeszli – mówi Magdalena Dygdoń-Kliemt, dyrektor ZSP nr 3 w Jaworznie.

 

Aukcja kończy się 31 stycznia.

autor: Paweł Jędrusik

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Śląskie: Kobieta zmarła kilka dni po porodzie. Rodzina oskarża lekarzy! [WIDEO]

Śląskie: Kontrowersyjne plakaty na przystankach! Wiecie o co chodzi? [ZDJĘCIA]

Nowe ceny biletów na Śląsku i w Zagłębiu! ZTM w marcu wprowadza nową taryfę

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close