AlarmRegion

Śląskie: Uczeń klasy mundurowej namierzył podpalacza. Pomógł go zatrzymać policjantom

Nie każdy wandal jest nieuchwytny. Przekonał się o tym podpalacz z Dąbrowy Górniczej. Mężczyzna z dymem puszczał śmietniki, ale na sucho mu to nie ujdzie. W złapaniu podpalacza dąbrowskim podpalaczom pomógł uczeń klasy mundurowej jednego z dąbrowskich liceów.

 

 

Zimowa nuda? Nie z TVS! Sprawdź nasze serialowe HITY!

Uczeń klasy mundurowej jednego z dąbrowskich liceów pomógł stróżom prawa w zatrzymaniu podpalacza. 10 stycznia tuż po północy młodzieniec spacerował z psem na jednym z osiedli w Dąbrowie Górniczej. Zauważył, jak mężczyzna podpala kontenery na śmieci. Szybko poinformował dyżurnego Komendy Miejskiej Policji w Dąbrowie Górniczej o zaistniałej sytuacji. Policyjny patrol został natychmiast skierowani w rejon ulicy Marii Szulc. Świadek informował o jednym mężczyźnie, który podpalił kilka śmietników.

Uczeń klasy mundurowej jednego z dąbrowskich liceów pomógł stróżom prawa w zatrzymaniu podpalacza (fot.policja)
Uczeń klasy mundurowej jednego z dąbrowskich liceów pomógł stróżom prawa w zatrzymaniu podpalacza (fot.policja)

Chwilę po zgłoszeniu mundurowi byli już na miejscu. Dzięki pomocy świadka udało się zatrzymać na gorącym uczynku 26-letniego mieszkańca naszego miasta. Dąbrowianin za chuligańskie zachowanie trafił do policyjnego aresztu. Swoim działaniem podejrzany spowodował straty na łączną kwotę blisko 9 tysięcy złotych. Mężczyzna usłyszał 5 zarzutów zniszczenia mienia, przyznał się już do popełnionego czynu. Podpalaczowi grozi kara 5 lat za kratkami.

Teraz Komendant Miejski Policji w Dąbrowie Górniczej insp. Artur Klimek wraz z I Zastępcą mł. insp. Piotrem Uwijałą podziękowali uczniowi klasy mundurowej za postawę godną naśladowania. 18-latek w nagrodę, jako jeden z nielicznych mógł przyjrzeć się z bliska pracy policyjnych techników kryminalistyki oraz zobaczyć sprzęt, który policjanci wykorzystują w służbie.

-W całej sytuacji należy podkreślić rolę, jaką odegrał ten młody człowiek w charakterze świadka zdarzenia, który poinformował policję. Jego postawę należy zdecydowanie pochwalić. Dzięki przekazanym informacjom stróże prawa mogli szybko zareagować i zatrzymać podejrzanego na gorącym uczynku. Ten przypadek współpracy z policją pokazuje, że wśród społeczeństwa nie ma przyzwolenia na podobne zachowanie. Pamiętajmy, że szybko przekazany sygnał, daje służbom możliwość skutecznego reagowania – mówią policjanci z Dąbrowy Górniczej i proszą, by w razie tego typu sytuacji nie pozostawać obojętnymi.

 

źródło: KWP w Katowicach
red: W.Żegolewski

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Koronawirus: Znowu brakuje na Śląsku osocza ozdrowieńców!

Śnieg nadciąga do Polski! Temperatury nadal dodatnie. Sprawdź prognozę pogody

Kiedy przypadają niedziele handlowe w 2021 roku? Będzie ich tylko siedem

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close