RegionWiadomość dnia

Gołoledź na drogach! IMGW ostrzega też przed wezbraniem wód w rzekach!

Tego się można było spodziewać. Ocieplenie i padający od 2 dni deszcz skutecznie spłukują kilkudziesięcio-centymetrową pokrywę śniegu z minionych dni. Efekt? W rzekach coraz wyższe stany wód, przed czym ostrzega IMGW. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega także kierowców – niedziela, 24 stycznia to także gołoledź na drogach – zarówno w dzień jak i w nocy.

 

 

Zimowa nuda? Nie z TVS! Sprawdź nasze serialowe HITY!

Niedziela, 24 stycznia jest szara, bura, pochmurna i nie brakuje opadów. Ale temperatury na plusie, przez co coraz więcej wody z roztapianego i zmywanego przez deszcz śniegu trafia do rzek.

Już dzisiaj (24.01) wieczorem zdaniem synoptyków woda w Bugu może przekroczyć ostrzegawczy poziom. Coraz wyższy stan wody obserwuje się także na Zalewie Wiślanym w okolicach Elbląga.

Ale na tym nie koniec kłopotów z pogodą. Mimo plusowych temperatur – przy gruncie mrozi, a w nocy temperatury mogą spaść do -3st.C. Co w połączeniu mokrą aurą daje jedno – gołoledź na drogach. Jak ostrzega IMGW – oblodzenie dróg może wystąpić w niedzielę tak za dnia jak i w nocy w województwach zachodniopomorskim, pomorskim, warmińsko-mazurskim, podlaskim, kujawsko-pomorskim, mazowieckim oraz lubelskim. Ostrożność powinni zachować nie tylko kierowcy ale i piesi, bo po opadach oblodzone będą także chodniki.

 

źródło: IMGW
red: W.Żegolewski

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Koronawirus: Znowu brakuje na Śląsku osocza ozdrowieńców!

Śnieg nadciąga do Polski! Temperatury nadal dodatnie. Sprawdź prognozę pogody

Kiedy przypadają niedziele handlowe w 2021 roku? Będzie ich tylko siedem

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close