Region

Śląskie: Ukradł samochód swojej babci. 16-latkowi grozi poprawczak

16-letni mieszkaniec powiatu bielskiego ukradł swojej babci samochód. Jeszcze tego samego dnia został zatrzymany. Warte ponad 50 tys. złotych auto wróciło do właścicielki. Za kradzież może trafić do poprawczaka.

 

TOP 5 Silesia Flesz: Namawiamy pingwiny z chorzowskiego ZOO na pączkoburgera 😉
TOP 5 Silesia Flesz – premiera w każdą niedzielę o 19:50 w Telewizji TVS

Do zdarzenia doszło w poniedziałek w jednej z miejscowości powiatu bielskiego. 16-latek podczas porannych odwiedzin u babci wykradł jej kluczyki od samochodu, a następnie odjechał wartym ponad 50 tys. złotych peugeotem. Nastolatek miał tego dnia zgłosić się w jednym z mazowieckich ośrodków wychowawczych w związku ze swoimi wcześniejszymi wybrykami. Nie miał jednak zamiaru tam trafić, dlatego zdecydował się na kradzież samochodu i ucieczkę.

Kiedy 69-latka zgłosiła kradzież w Komisariacie Policji w Jasienicy, mundurowi rozpoczęli poszukiwania nastolatka i skradzionego peugeota. Powiadomili też o kradzieży sąsiednie jednostki policji, z którymi współpracowali przy poszukiwaniach. Dzięki temu, jeszcze tego samego dnia policjanci z Komendy Powiatowej w Cieszynie zatrzymali 16-latka i odzyskali skradziony przez niego samochód.

Peugeot wrócił do właścicielki, a nastolatek trafił do policyjnej izby dziecka. Sprawą kradzieży zajęli się policjanci z bielskiej komendy zwalczający przestępczość nieletnich. 16-latek usłyszał zarzuty kradzieży i trafił do ośrodka, w którym zgodnie z decyzją sądu miał się tego dnia znaleźć. Tam będzie oczekiwał na decyzję sądu rodzinnego, który w związku z popełnionym przestępstwem może umieścić go w poprawczaku.

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Śląskie: Tajemnicze światła na niebie! [WIDEO] Widzieliście? Co to było?

Uczniowie Tarnowskich Gór wrócili z ogarniętych przez koronawirus Włoch. Czeka ich odosobnienie

Będzie dodatkowa kasa dla emerytów i rencistów! Ustawa o 13 emeryturze podpisana

 

źr. Śląska Policja

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close