Oglądaj w TVSRegion

Centralny Port Komunikacyjny i nowe połączenia kolejowe. Co na to władze śląskich gmin? [LOŻA PREZYDENTÓW]

Co władze śląskich gmin myślą o planach powstania nowych połączeń kolejowych między polskimi miastami a Centralnym Portem Komunikacyjnym pod Warszawą? Sprawdzamy to w „Loży Prezydentów”.

 

Kiedy rząd ogłosił plany budowy nowych połączeń kolejowych, które docelowo mają łączyć polskie miasta z Centralnym Portem Komunikacyjnym pod Warszawą, w wielu gminach zawrzało. Chyba najgłośniej słychać głos samorządowców z Mikołowa i okolic, którzy jednoznacznie sprzeciwiają się budowie torów przebiegających przez teren gminy.

Trwają spotkania z mieszkańcami, których władze Mikołowa zachęcają do podpisywania protestów. Na drugim biegunie znajduje się Jastrzębie-Zdrój, czyli największe polskie miasto, które nie jest skomunikowane z innymi miastami transportem kolejowym. Dla Jastrzębia plany rządu to szansa na likwidację kolejowego wykluczenia.

W środę 26 lutego w programie „Loża Prezydentów” porozmawiamy o planach skomunikowania kraju z planowanym przez rząd centralnym lotniskiem. Gośćmi Grzegorza Żądło będą prezydent Jastrzębia-Zdroju – Anna Hetman i burmistrz Mikołowa, Stanisław Piechula. Początek programu o godz. 17:55.

Bądź na bieżąco z tym, co dzieje się wokół. Zadawaj pytania i szukaj odpowiedzi w „Loży Prezydentów”. Widzimy się w każdą środę o 17:55 w TVS.

 

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Śląskie: Tajemnicze światła na niebie! [WIDEO] Widzieliście? Co to było?

Uczniowie Tarnowskich Gór wrócili z ogarniętych przez koronawirus Włoch. Czeka ich odosobnienie

Będzie dodatkowa kasa dla emerytów i rencistów! Ustawa o 13 emeryturze podpisana

 

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close