RegionWiadomość dnia

Śląskie: Ustroń chce łapać deszczówkę. Nowa inwestycja urzędu miasta

Ustroń ma pomysł na wykorzystanie deszczówki. Miasto planuje zainwestować w zbiorniki na wodę deszczową, które udostępni właścicielom nieruchomości na terenie miasta.

 

 

TOP 5 Silesia Flesz sprawdza, co politycy robią na Śląsku w stajniach i jak kupić wóz strażacki za grosze!
TOP 5 Silesia Flesz – premiera w każdą niedzielę o 19:50 w Telewizji TVS

 

Miasto Ustroń planuje zakupić, a następnie użyczyć na podstawie umów użyczenia, właścicielom nieruchomości zbiorniki na wodę deszczową. Umowa użyczenia zbiornika będzie opiewała na 2 lata, po tym okresie prawidłowej eksploatacji, urządzenie przechodzi na własność właściciela nieruchomości.
Udział w programie może wziąć każdy właściciel nieruchomości, położonej na terenie Miasta Ustroń, który złożył deklarację o wysokości opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi z wyjątkiem deklaracji „zerowej” lub ryczałtowej, posiadający zabudowaną działkę domem jednorodzinnym, szeregowym etc. Realizacja Programu pn. „Ustroń łapie deszczówkę” będzie zależała od stopnia zainteresowania mieszkańców.
W przypadku bardzo dużego zainteresowania programem, o zawarciu umowy będzie decydować kolejność wpływów wniosków. Wniosek dostępny będzie w Biurze Podawczym Urzędu Miasta pok. nr 2 oraz na stronie BIP.

Informujemy, iż nabór wniosków rozpocznie się w dniu 04.11.2019 r. i będzie trwał do 29.11.2019 r.

 

Wnioski można składać osobiście w Biurze Podawczym lub internetowo przez platformę epuap w godzinach pracy Urzędu Miasta t.j. od 730-1530

Dodatkowych informacji udziela Wydział Środowiska i Rolnictwa Urzędu Miasta pod nr tel. 33 857-93-43.

Źródło: ustroń.pl

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Śląskie: Nadciąga zima! W górach spadło sporo śniegu [ZDJĘCIA]

Martwe ryby w Jeziorze Żywieckim. Ryby giną w męczarniach z powodu braku tlenu

Ptaki opanowały miasto! Tak wyglądała wystawa kanarków w Sosnowcu [WIDEO

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close