RegionWiadomość dnia

Śląskie: Większość przedszkoli wciąż zamknięta. O otwarciu decydują samorządy

Rząd luzuje obostrzenia i pozwolił na otwarcie przedszkoli. Decyzje jednak podejmować mają indywidualnie samorządy, dlatego część placówek w województwie śląskim jest jeszcze zamknięta. Nieliczne samorządy tak jak tu w Będzinie zdecydowały się na otwarcie wszystkich przedszkoli.

 

 

Komunia Święta w woj.śląskim. Już wiadomo, jak będą organizowane!

–Po konsultacjach z rodzicami otrzymaliśmy, taką zwrotną informację, że jest zainteresowanie, rodzice muszą powrócić do pracy, dlatego zdecydowaliśmy się, że otworzymy placówkimówi Kinga Wesołowska-Bodzek, rzecznik prasowy UM w Będzinie.

Jednak do przedszkoli w Będzinie dotarło dzisiaj tylko 33 ( trzydzieści troje ) dzieci z 1750 zapisanych. Podobna frekwencja jest we wszystkich otwartych w regionie tego typu placówkach.

-Z jednej strony się boję, bo słyszę bardzo dużo na ten temat, chociaż słyszę, że dzieci mają większą odporność na tego wirusa, no ale boję się, każda matka się boi, wiadomo że tym dzieciom też brakuje tego przedszkola, jakby troszeczkę inaczej to było rozwiązywane, to też mogłoby to powrócić – podkreśla Patrycja Taranczewska, matka dziecka w wieku przedszkolnym.

Śląskie: Większość przedszkoli wciąż zamknięta. O otwarciu decydują samorządy
Śląskie: Większość przedszkoli wciąż zamknięta. O otwarciu decydują samorządy

W Mysłowicach działa min. prywatne przedszkole, do którego dzisiaj zgłosiła się tylko dwójka dzieci. Nie tylko dzieci są tu trzymane w nowym reżimie sanitarnym.

– Przede wszystkim wszystkie osoby trzecie w tym rodzice, nie przekraczają pewnej ustalonej linii w przedszkolu, nie przechodzą dalej, nie funkcjonują na terenie przedszkola, nie ma mowy o wejściu do szatni, a na progu dziecko jest odbierane przez przedszkolankę. Rodzice są zobowiązywani do trzymania rygoru maseczek i rękawiczek przy przyprowadzeniu dziecka, dziecka nie rozbierają, nie dotykają, w ogóle nic z nim nie robią. Przedszkolanka bierze, rozbiera, prowadzi do łazienki, gdzie myje ręce mu szarym mydłem – wyjaśnia Jolanta Wietecha, dyrektor Niepublicznego Przedszkola Madzik Place Kidergarten.

Do tego dodajmy wietrzenie sal, ciągłą dezynfekcje rąk oraz ograniczenie w postaci jednej osoby na 4 metry kwadratowe.

 

autor: Bartosz Bednarczuk

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Koronawirus: Ponad 100 górników zakażonych! Najwięcej z Jankowic i KWK Murcki-Staszic!

Kopalnia Bobrek-Piekary zamknięta! Coraz więcej górników ma koronawirus!

Koronawirus w KWK Pniówek. Kopalnia do zamknięcia? Jastrzębska Spółka Węglowa wydała KOMUNIKAT

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close