AlarmRegionWiadomość dnia

Kopalnia Bobrek-Piekary zamknięta! Coraz więcej górników ma koronawirus!

Zaostrza się sytuacja związana z zakażeniami koronawirusem na Śląsku. Coraz więcej przypadków COVID-19 stwierdzanych jest wśród górników. Po tym, jak wśród 108 nowych przypadków, aż 26 próbek pochodziło z KWK Bobrek – zdecydowano o zamknięciu kopalni!

 

 

Śląskie:SZOK i NIEDOWIERZANIE! Oznaczają kosze na śmieci chorych na koronawirusa!

Informację o tym, że KWK Bobrek-Piekary zostaje zamknięta przekazało Radio Piekary. Z fedrowania wyłączono bytomską część kopalni. Powód jest prosty – coraz większa część załogi wg wyników testów ma koronawirusa.

Testy na obecność koronawirusa prowadzono wśród górników KWK Bobrek-Piekary w czwartek oraz w piątek. Także w weekend od górników pobierano kolejne wymazy. Po kolejnej fali zakażeń, właściciel zakładu – spółka Węglokoks, podjęła decyzję o wyłączeniu bytomskiej część KWK Bobrek-Bytom z wydobycia. Na miejscu pozostają jedynie służby potrzebne do utrzymania ruchu.

Wcześniej mówiło się o zamknięciu także należącej do JSW kopalni Pniówek. Tu także wykryto ponad 20 nowych przypadków koronawirusa. Jastrzębska Spółka Węglowa poszła jednak inną drogą – w KWK Pniówek wydobycie zostało utrzymane, zapadła natomiast decyzja, że przebadani testami zostaną wszyscy pracujący tu górnicy.

Koronawirus w KWK Pniówek. Kopalnia do zamknięcia? Jastrzębska Spółka Węglowa wydała KOMUNIKAT

autor: Wojciech Żegolewski
red: W.Żegolewski

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Od 11 maja sieć 5G na Śląsku. Będzie działać w Katowicach

Zakaz lotów nad Polską wydłużony. Do kiedy potrwa?

Śląsk: Luzowanie obostrzeń może być spowolnione. Powodem duża liczba zakażeń

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

2 thoughts on “Kopalnia Bobrek-Piekary zamknięta! Coraz więcej górników ma koronawirus!”

  1. Gdyby przebadać całe polskie społeczenstwo okazało by się ze co drugi jest zainfekowany. Tam gdzie nie ma testów nie ma infekcj. wszędzie gdzie z jakiś powodów robi sie testy okazuje się ze jest duzo pozytywnych. Z tego co mówia ulorki do testów pozytywny wynik nie jest podstawą do strwiedzenia opecnosci wirusa, dopiero powiązanie z objawami klinicznymi pozwala na postawienie diagnozy, dlatego mówienia,że ktoś bez objawów jest zainfekowany jest zwykłym kłamstwem.

  2. Kiedy w prawie calej europie dzienna liczba zakazonych wirusem 2 do 3 razy mniejsza od wyleczonych, to w Polsce odwrotnie.
    Kiedy w calej europie liczba aktywnych zakazonych wirusem ubywa to w Polsce z dnia na dzień przybywa.
    Czy to manipulacja stastyka, czy prawda. Wedlug WHO centrum epidemii w europie przemieszcza sie z zachodu na wschud.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close