RegionWiadomość dnia

Śląsk: Luzowanie obostrzeń może być spowolnione. Powodem duża liczba zakażeń

Sytuacja epidemiczna na Śląsku nie jest najlepsza. Raptownie wzrasta liczba potwierdzonych przypadków koronawirusa. Źródłem takiej sytuacji są zarażenia wśród górników pracujących w śląskich kopalniach, których przybywa każdego dnia. Minister Szumowski mówi o ewentualnych „dwóch prędkościach” luzowania obostrzeń w Polsce.

Ruszcie tropem zbrodni w TVS!

– Są regiony w Polsce, które mają bardzo wysoką liczbę zachorowań, są regiony, które mają bardzo niską liczbę nowej zapadalności; przez najbliższe kilka dni zobaczymy, jak wygląda opanowanie ognisk na Śląsku i wtedy będziemy decydowali, czy robimy dwie prędkości czy w całej Polsce te działania będą takie same – podkreślił na łamach RMF 24 Łukasz Szumowski. Warto zaznaczyć, że działania rządu w walce z pandemią są ocenianie przez Polaków dość pozyxwtynie, o ile nie chodzi o kolejne miesiące postoju przedsiębiorców i tym samym naszej gospodarki. Coraz liczniejsze stają się protesty z udziałem właścicieli firm i instytucji, które przez zjawisko pandemii, musiały zawiesić działalność. Do 4 marca kondycja polskiego przedsiębiorcy była całkiem niezła, a teraz formy upadają, bankrutują, na czym oczywiście cierpią też pracownicy, którzy sotyają bez środków do życia. Gdyby pod lupę wziąć opinię internautów, to większość dosłownie śmieje się z polskiej tarczy antykryzysowej i wspomina, że w porównaniu z innymi rozwiniętymi krajami Europy wypadamy, lekko mówiąc blado.

– Widzicie państwo, jak wygląda Śląsk, nagle jest wybuch ilości osób zakażonych, musimy przyglądać się, czy poprzednie luzowania nie wpłynęły drastycznie na wzrost zachorowań. A więc termin 18 maja jest cały czas (aktualny) jako ten termin przewidywany, a czy on się sprawdzi, to po weekendzie będziemy informowali. Chcielibyśmy, żeby – w reżimie sanitarnym oczywiście – gastronomia i ewentualnie usługi powoli odmrażać – przywołuje temat naszego regionu po raz kolejny w swojej wypowiedzi Minister Zdrowia Łukasz Szumowski. Liczymy, że „przyglądanie się” rządu sytuacji na Śląsku, nie spowolni naszego powrotu do normalności i tak jak reszta kraju będziemy mogli powoli, acz sukcesywnie wyjść z izolacji. Pamiętajmy, że nasze województwo od wielu lat przeżywa kapitalny rozwój, gdzie z przemysłu ciężkiego dochodzi do maksymalnego przebranżowienia się i otwarcia na usługi. W naszym regionie żyje się dobrze i dostatnio i byle by pozostało tak tez po pandemii.

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Nie wszyscy hejtują medyków. Przypadek z Mysłowic chwyta za serce <3 [WIDEO]

Radar temperatury? Wynalazek ze Śląska to strzał w koronawirusową dziesiątkę!

Piłka nożna na Śląsku: Dla wielu klubów to koniec sezonu. ZPN wydał decyzję [WIDEO]

źródło: RMF 24

red: B. Bednarczuk
Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close