RegionSportWiadomość dnia

Piłka nożna na Śląsku: Dla wielu klubów to koniec sezonu. ZPN wydał decyzję [WIDEO]

Koniec sezonu dla lig piłkarskich od czwartej w dół. Śląski Związek Piłki Nożnej, podobnie jak pozostałe wojewódzkie związki uznał, że nie wznowi rozgrywek rundy wiosennej. Zamierza przyznać awanse, ale spadków nie będzie.

 

 

Ruszcie tropem zbrodni w TVS!

Choć innej możliwości raczej nie było, to taka decyzja budzi pewne kontrowersje. Mysłowicka Unia Kosztowy do końca wierzyła w awans do III ligi.

– Jesienią myśleliśmy, że dwa punkty, które tracimy do Szombierek Bytom uda się odzyskać na boisku i na tą szpicę się wdrapiemy. A rzeczywistość przyniosła swoje reguły Myślę, że zgadzamy się z tym, co się stało, nie ma co płakać nad rozlanym mlekiem – mówi Rafał Włosek, członek zarządu Unia Kosztowy.

O ile przy awansach drużyn, które mają dużą przewagę punktową, większej dyskusji nie ma, to ta pojawia się w przypadku takiej samej liczby punktów. Związek rozpatruje trzy możliwości: awans drużyny, która zajmuje obecnie pierwsze miejsce ze względu na lepszy bilans bramek i meczów, uznanie, że mecze rewanżowe kończą się wynikiem 0-0 albo rozegranie meczu barażowego. Ten ostatni pomysł jednak nie wszystkim się podoba. Nie tylko z powodu obaw o zdrowie.

– Nie wiem, czym podyktowana miałaby być decyzja o takim ewentualnym meczu. W naszym przypadku wygraliśmy pierwszy mecz 3:0, jesteśmy na pierwszym miejscu. Rozumiem, gdyby zdarzyło się tak, że drużyna ma tyle samo punktów, tyle samo bramek i np. remis. No wtedy mamy faktycznie problem mówi Jacek Skopowski, Zgoda Byczyna.

Problem z głowy mają z kolei zespoły z ostatnich miejsc w tabeli. W tym sezonie spadków nie będzie.

– Mamy przygotowane powiększone ligi do 21 zespołów, tylko, że jest jeden mankament: czy wszyscy wystartują? Więc my na Śląsku mamy taki pomysł, żeby do 20 czerwca zebrać ankiety klubów, czy startują w rozgrywkach i w drugiej połowie lipca te rozgrywki rozpocząćmówi Henryk Kula, prezes Śląskiego Związku Piłki Nożnej.

Decyzję o tym, w jaki sposób dojdzie do awansów do wyższych lig Śląski Związek Piłki Nożnej ma podjąć podczas walnego zgromadzenia w najbliższy wtorek.

 

autor: Paweł Jędrusik

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Wybory 10 maja nie odbędą się 10 maja. Ale w weekend ma być cisza wyborcza! [WIDEO]

Kopalnie walczą z koronawirusem. Ruszają badania przesiewowe górników na COVID-19 [WIDEO]

Już 15 tysięcy osób ma koronawirus. Co piąty jest ze Śląska!

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close