RegionWiadomość dniaZdrowie

Już 15 tysięcy osób ma koronawirus. Co piąty jest ze Śląska!

Czwartek, 7 maja – liczba zakażonych koronawirusem w woj.śląskim przebiła już barierę 3 tysięcy. Dzisiaj testy potwierdziły COVID-19 u 116 osób. Tylko w ostatnim raporcie z resortu zdrowia czytamy o 38 nowych przypadkach.

 

 

Śląskie:SZOK i NIEDOWIERZANIE! Oznaczają kosze na śmieci chorych na koronawirusa!

Szczegóły na temat tego, z jakich miast i powiatów są zakażeni, u których testy potwierdziły koronawirusa, przekazał Śląski Urząd Wojewódzki w Katowicach.

-Badania próbek pobranych od kolejnych mieszkańców wykazały dodatnie wyniki: mieszkańca Mikołowa w sile wieku, 6 mieszkańców Katowic (najstarszy 80 lat, najmłodszy 28 lat), 2 mieszkańców Żor (młody mężczyzna i kobieta), mieszkańca powiatu wodzisławskiego w średnim wieku, 3 mieszkańców powiatu pszczyńskiego (2 mężczyzn: młody i starszy oraz młoda kobieta), 3 mieszkańców powiatu rybnickiego (2 mężczyzn: młody i starszy oraz młoda kobieta), mieszkanki powiatu raciborskiego w średnim wieku, 3 mieszkańców Rybnika (2 młodych mężczyzn i kobieta), 6 mieszkańców Zabrza (najstarszy 50 lat, najmłodszy 28 lat), 3 mieszkańców Gliwic (2 mężczyzn i kobieta w średnim wieku), mieszkańca Bytomia w średnim wieku, 2 mieszkanek Rudy Śląskiej (młoda i w średnim wieku), 5 mieszkańców powiatu cieszyńskiego (najmłodszy 31, najstarszy 44 lata) i młodego mieszkańca Jastrzębia-Zdroju – informuje ŚUW w Katowicach.

Rośnie niestety śmiertelny bilans COVID-19 w naszym regionie. Walkę z koronawirusem przegrały kolejne 4 osoby z woj.śląskiego. W szpitalu w Raciborzu zmarli, 43-letni mężczyzna z Częstochowy, 71-letni mężczyzna z Rybnika i 71-letni mężczyzna z Tarnowskich Gór, a w szpitalu w Kędzierzynie-Koźlu zmarł 87-letni mężczyzna, mieszkaniec Czechowic-Dziedzic.

Ale są i dobre wiadomości. 44 kolejne osoby zostały wyleczone. 8 spośród nich leczyło się pod okiem lekarzy w szpitalach zakaźnych naszego województwa, pozostali, bez groźnych dla ich stanu objawów zakażenia, dochodzili do zdrowia w swoich domach, w izolacji, pod ścisłym nadzorem służb sanitarnych. Najstarszy z wyleczonych ma 90 lat i mieszka w Lublińcu, najmłodszy 3 lata – to mała mieszkanka powiatu bielskiego. Łącznie mamy już 710 osób, które zwalczyły wirusa.

 

autor: Wojciech Żegolewski
źródło: Śląski Urząd Wojewódzki w Katowicach, Ministerstwo Zdrowia, WSSE w Katowicach

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Ponad 40 górników z koronawirusem! Kopalnia Sośnica wstrzymuje wydobycie! [KOMUNIKAT PGG]

Murcki sparaliżowane strachem! To nowe epicentrum koronawirusa na Śląsku! [WIDEO]

Jest decyzja ws. Pierwszej Komunii na Śląsku! Arcybiskup katowicki wydał KOMUNIKAT

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close