AlarmRegionWiadomość dnia

Kopalnia Silesia do likwidacji? W 2021 roku może zakończyć się wydobycie!

PG „Silesia” może wraz z końcem 2021 roku zakończyć wydobycie. O przyszłości kopalni Silesia w zeszłym tygodniu rozmawiał zarząd z udziałowcem. Sytuacja jest trudna – kopalnia dostarcza węgiel głównie do elektrowni i ciepłowni. One nie odbierają węgla, bo ich kontrahenci potrzebują mniej energii.

 

 

Ruszcie tropem zbrodni w TVS!

Jak możemy przeczytać w piśmie przygotowanym przez spółkę w ciągu ostatnich 10 lat właściciel przeznaczył blisko 1,5 mld złotych na przywrócenie mocy wydobywczych kopalni. W tym okresie kopalnia nie wypracowała żadnego zysku, który wróciłby do inwestora. Dlatego planowany jest program osłonowy i wersyfikacja planów wydobywczych.

-Warunkiem wdrożenia tego planu osłonowego jest porozumienie zarządu PG Silesia ze związkami zawodowymi w zakresie solidarnego obniżenia wynagrodzeń wszystkich pracowników PG Silesia o 10%. w tym momencie trwają rozmowy z przedstawicielami związków zawodowych działających przy PG Silesia – wyjaśnia Małgorzata Bajer, dyrektor Departamentu Komunikacji i PR PG Silesia.

Na to czy program osłonowy zostanie wdrożony wpływ ma mieć także dobra współpraca i zaangażowanie pracowników oraz warunki geologiczne. Związkowcy przyznają, że sytuacją są zaskoczeni.

-My jesteśmy górnikami z Silesii. My nigdy nie opuszczamy rąk, głowy do góry zawsze trzymamy, jesteśmy dumnymi górnikami. Oczywiście sytuacja była dla nas zaskoczeniem, ale nie załamujemy rąk, szukamy różnych możliwości i na pewno takie możliwości, jeżeli się one pojawią, będziemy wykorzystywać mówi Grzegorz Babij, przewodniczący NSZZ Solidarność przy PG Silesia.

O szczegółach związkowcy na obecnym etapie nie chcą rozmawiać. Podkreślają jednak, że priorytetem jest dla nich zachowanie miejsc pracy.

 

autor: Sandra Hajduk

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Ponad 40 górników z koronawirusem! Kopalnia Sośnica wstrzymuje wydobycie! [KOMUNIKAT PGG]

Murcki sparaliżowane strachem! To nowe epicentrum koronawirusa na Śląsku! [WIDEO]

Jest decyzja ws. Pierwszej Komunii na Śląsku! Arcybiskup katowicki wydał KOMUNIKAT

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close