KrajRegion

Wybory 10 maja nie odbędą się 10 maja. Ale w weekend ma być cisza wyborcza! [WIDEO]

Wybory prezydenckie nie odbędą się w najbliższą niedzielę, to już pewne. W środę wieczorem Jarosław Kaczyński i Jarosław Gowin wydali oświadczenie, w którym poinformowali, że po 10 maja oraz przewidywanym stwierdzeniu przez Sąd Najwyższy nieważności wyborów do których faktycznie nie doszło, marszałek Sejmu ogłosi nowe wybory prezydenckie.

 

 

Ruszcie tropem zbrodni w TVS!

– Wyrażam satysfakcję bardzo dużą, że to porozumienie zostało osiągnięte, cieszę się, że ono jest. Ono także przejawiło się w dzisiejszym głosowaniu nad ustawą, gdzie obóz zjednoczonej prawicy głosował wspólnie. Mam nadzieję, że wybory prezydenckie zostaną przeprowadzone jak najszybciej, w sposób bezpieczny dla nas wszystkich mówi Andrzej Duda, prezydent RP.

Zbulwersowany nie tyle decyzją, co sposobem przesunięcia wyborów jest kandydat na prezydenta Szymon Hołownia.

– Wczoraj dwóch Jarków, wieczorem przy Nowogrodzkiej, to jest po prostu jak na dzikim zachodzie, bo to jest autentycznie dziki zachód. Dwóch szeregowych posłów trzyma, już nie powiem za co, 38-milionowy kraj. I jak oni sobie coś uzgodnią, kiedy naród będzie mógł zabrać głos, bo przecież wybory to jest ten moment, dlatego mówi się, że to święto demokracji, że raz na 4 czy 5 lat, w sposób bezpośredni wypowiada się naród, nie przez swoich przedstawicieli – mówi Szymon Hołownia, kandydat na prezydenta RP.

Wcześniej o przesunięcie terminu wyborów apelowała opozycja. Lider Platformy Obywatelskiej Borys Budka oraz kandydatka na prezydenta z ramienia tej partii Małgorzata Kidawa-Błońska argumentowali, że przeprowadzenie wyborów 10 maja jest niebezpieczne.

– Jarosław Kaczyński rozmontował nasz kraj, naszą ojczyznę, doprowadził do wielkiego chaosu. Tak wielkiego chaosu, w którym sam się pogubił i na szczęście wycofał się z tych wyborów 10 maja. Ale zobaczcie państwo, co to za kraj, kiedy jeden poseł decyduje, kiedy mają odbyć się wybory? Polacy nie wybaczą mu tego, że chciał zaryzykować życie i zdrowie ich rodzin – mówi Małgorzata Kidawa-Błońska, kandydatka na prezydenta RP.

Na razie nie wiadomo, kiedy wyznaczony zostanie termin nowych wyborów. Jeżeli faktycznie Sąd Najwyższy uzna ich nieważność i marszałek sejmu ogłosi nowe wybory prezydenckie, to będą się one mogły odbyć prawdopodobnie dopiero w lipcu

Mimo że 10 maja nie oddamy głosu, to w weekend i tak będzie obowiązywała cisza wyborcza. Dlaczego? Ponieważ formalnie poza dniem wyborów wszystko odbywa się zgodnie z ordynacją wyborczą.

 

autor: Paweł Jędrusik

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Ponad 40 górników z koronawirusem! Kopalnia Sośnica wstrzymuje wydobycie! [KOMUNIKAT PGG]

Murcki sparaliżowane strachem! To nowe epicentrum koronawirusa na Śląsku! [WIDEO]

Jest decyzja ws. Pierwszej Komunii na Śląsku! Arcybiskup katowicki wydał KOMUNIKAT

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz również

Close
×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close