Region

Od jutra sieć 5G na Śląsku. Będzie działać w Katowicach

Sieć Plus uruchamia od jutra pierwszą w Polsce sieć 5G na częstotliwości 2,6 GHz TDD. W całym kraju ma zacząć działać 100 nadajników. Sieć obejmie między innymi: Katowice, Warszawę, Gdańsk, Łódź, Szczecin, Wrocław i Poznań.

Ruszcie tropem zbrodni w TVS!

– To bardzo ważny moment dla naszej grupy i naszych klientów. Wdrażamy pierwsze komercyjne 5G dostępne tu i teraz. 10 lat temu jako pierwsi wprowadziliśmy do polskich domów LTE. Dzisiaj, jako lider technologiczny polskiego rynku mediów i telekomunikacji, wprowadzamy w Polsce pierwszą komercyjną sieć 5G, z której będą mogli korzystać klienci Plusamówi w komunikacie spółki Mirosław Błaszczyk, prezes zarządu Cyfrowego Polsatu i Polkomtela, operatora sieci Plus.

W pierwszym etapie budowy sieci 5G firma zastosowała częstotliwość 2,6 GHz TDD o szerokości pasma 50 MHz. To ma pozwolić na przesył na danej częstotliwości większej ilości danych. Sieć 5G jest znacznie szybsza niż jej poprzednicy. Umożliwi osiągnięcie szybkości do 600 Mb/s, czyli dwa razy więcej niż LTE.

Jak poinformował Plus w kwietniu infrastruktura sieci najnowszej generacji przeszła pomyślnie wymagane testy.

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Nie wszyscy hejtują medyków. Przypadek z Mysłowic chwyta za serce <3 [WIDEO]

Radar temperatury? Wynalazek ze Śląska to strzał w koronawirusową dziesiątkę!

Piłka nożna na Śląsku: Dla wielu klubów to koniec sezonu. ZPN wydał decyzję [WIDEO]

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close