Region

Śląskie: Zasnął na rondzie. Kierowca renault miał 3,5 promila

Taką zawartość alkoholu miał w organizmie 46-latek, który zatrzymał samochód na rondzie i tam postanowił uciąć sobie drzemkę. O zdarzeniu mundurowych poinformowali świadkowie, którzy jadąc za renault, zauważyli, że tor jego jazdy pozostawia wiele do życzenia.

 

Gwiazda Szeryfa – serialowa nowość tylko w Telewizji TVS!

W miniony piątek dyżurny świętochłowickiej policji odebrał zgłoszenie o stojącym na środku jezdni samochodzie, w którym kierowca zasnął za kierownicą. Informacje przekazał jeden ze świadków zdarzenia, który jadąc za nim, widział jak renault porusza się po drodze slalomem. Na miejsce pojechali mundurowi z miejscowej drogówki. W okolicy stacji benzynowej przy DTŚ zauważyli stojący na rondzie samochód. Okazało się, że świadkowie zdarzenia widząc, że mężczyzna uciął sobie drzemkę z włączonym silnikiem, wyjęli kluczyki ze stacyjki. Gdy tylko policjanci obudzili 46-latka, okazało się, że jest on kompletnie pijany. Przeprowadzone badanie trzeźwości wykazało w organizmie mieszkańca Katowic blisko 3,5 promila alkoholu. W trakcie kontroli okazało się również, że mężczyzna wsiadł za kierownicę pomimo 4-letniego zakazu sądowego. Wkrótce o dalszym losie mężczyzny zadecyduje sąd. Za jazdę w stanie nietrzeźwości oraz niestosowanie się do wyroku sądu grozi mu kara do 5 lat więzienia. Postępowanie w sprawie prowadzi świętochłowicka komenda.

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Premier Morawiecki: Szczepionka na COVID trafi do Polski! Szczepienia tylko dla chętnych

Nowe ogniska koronawirusa na Śląsku! Prawie 4400 kolejnych przypadków!

Marsz Wolności 11 listopada w Katowicach bez zgody miasta. Ale i tak się odbędzie

 

źr. Śląska Policja

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close