RegionWiadomość dnia

Śląskie: Zatrzymali pseudokibiców jednej ze śląskich drużyn. W aucie były narkotyki

Marihuana, tabletki ecstasy, kominiarki, ochraniacze na zęby i farby w sprayu – nie stanowią elementu wyposażenia pojazdu każdego normalnego obywatela. Dzięki szybkiej interwencji Policji nie doszło do aktów wandalizmu. Co więcej ktoś może trochę posiedzieć…

 

 

Panika przed koronawirusem! TOP 5 Silesia Flesz
TOP 5 Silesia Flesz – premiera w każdą niedzielę o 19:50 w Telewizji TVS

Policja z Radzionkowa dostała zgłoszenie o kilkunastu samochodach poruszających się po Nakle Śląskim z zamaskowanymi mężczyznami w środku. Co więcej kolejna przesłanka mówiła, że są to pseudokibice jednej ze śląskich drużyn i ruszają na miasto celem wykonania kilku „niewybrednych” malunków na budynkach publicznych.

Mundurowi z pomocą kolegów z Tarnowskich Gór oraz katowickiego oddziału prewencji zareagowali bardzo szybko i w okolicach ul. Głównej zatrzymali dwa auta z podejrzanymi, reszta auta zdążyła się rozjechać we wszystkie możliwe strony. W środku funkcjonariusze znaleźli marihuanę, tabletki ecstasy, kominiarki, ochraniacze na zęby i farby w sprayu. W związku z całą sprawą zatrzymali 21-latka i 27-latka, którzy najbliższą noc spędzili na dołku. Młodszy z nich usłyszy zarzut posiadania substancji psychoaktywnych, za który grozi mu do 3 lat pozbawienia wolności. Dzięki szybkie reakcji połączonych sił policjantów na szczęście nie doszło do konfrontacji „kibiców” oraz do niepotrzebnego zakłócenia porządku publicznego.

Zatrzymane przez Policję samochody podejrzanych mężczyzn. [fot. Śląska Policja]
Zatrzymane przez Policję samochody podejrzanych mężczyzn. [fot. Śląska Policja]
Pseudokibice uważają się za sympatyków danej drużyny, ale forma ich działań ma zwykle charakter przestępczy. Nie mogą jednak czuć się oni bezkarnie. W każdej śląskiej komendzie służbę pełnią policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości pseudokibiców. Stróże prawa monitorują i rozpracowują te środowiska. Policyjne ustalenia już wielokrotnie pozwoliły na ustalenie i zatrzymanie sprawców przestępstw. Podczas regularnie odbywających się na Śląsku sportowych imprez masowych, służbę pełni zwiększona liczba policjantów, którzy dbają o bezpieczeństwo nie tylko uczestników tych wydarzeń, ale również mieszkańców miast, w których się one odbywają. – czytamy na oficjalnej stronie KWP Katowice. 

 

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Zwłoki trzech osób znalezione w mieszkaniu w Bytomiu! Nowe fakty i WIDEO z miejsca tragedii

Śląskie: Znikają mąka, kasze, cukier, makaron. Ludzie wykupują wszystko przez panikę przed koronawirusem!

Bytom: Przy kościele Świętego Ducha ruszają wykopaliska. Czego szukają archeolodzy?

źródło: KWP Katowice

red: B. Bednarczuk
Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close