Region

Śląskie: Złamał kwarantannę i pojechał do pracy. Dostał 5 tys. złotych kary

Mieszkaniec gminy Panki, zamiast przebywać w miejscu wyznaczonym, pojechał do pracy w innym województwie. Policjanci poinformowali o wszystkim Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Kłobucku, który wszczął postępowanie i nałożył na mężczyznę karę w wysokości 5 tys. złotych.

 

TOP 5 Silesia Flesz: 5 tysięcy za wycieczkę do lasu, albo na myjnię! To nie żart!
TOP 5 Silesia Flesz – premiera w każdą niedzielę o 19:50 w Telewizji TVS

Mieszkaniec gminy Panki złamał zasady kwarantanny i zamiast przebywać w wyznaczonym miejscu, postanowił wyjechać do pracy w innym województwie.

Policjanci o zaistniałej sytuacji poinformowali Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Kłobucku, który nałożył na niego karę administracyjną w wysokości 5 tys. zł i podjął decyzję, że mężczyzna dalszą kwarantannę odbędzie w miejscu, w którym aktualnie przebywa. Pomimo surowej kary nieodpowiedzialny mieszkaniec gminy Panki nie zastosował się do zasad kwarantanny również w kolejnym wyznaczonym miejscu. Teraz czekają go dotkliwe sankcje karne, za które odpowie już przed sądem.

Przypominamy, że Powiatowy Inspektor Sanitarny, za naruszenia nakazów, zakazów lub ograniczeń związanych z obecnym zagrożeniem, może nałożyć grzywnę od 5 do 30 tys złotych. Dodatkowo, niestosowanie się do przepisów skutkuje odpowiedzialnością karną.

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Rekord wszech czasów portalu WWW.TVS.PL To dzięki Wam! DZIĘKUJEMY!

Minister Michał Woś na facebooku: Nie mam już koronawirusa!

Mandat za pielenie grządek? Czy wolno siedzieć na ogródkach działkowych? [WIDEO]

 

źr. Śląska Policja

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

1 thought on “Śląskie: Złamał kwarantannę i pojechał do pracy. Dostał 5 tys. złotych kary”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close