RegionSportWiadomość dnia

Śmierć Bjorga Lambrechta na TdP: Prokuratura chce przesłuchać kolarzy [WIDEO]

Prokuratura w Rybniku planuje przesłuchania kolarzy, którzy mogą mieć wiedzę na temat przyczyn i okoliczności tragicznego wypadku, w jakim śmierć poniósł 22-letni kolarz grupy Lotto – Soudal, Bjorg Lambrecht. Dzisiaj prokuratura ujawniła wstępne wyniki sekcji zwłok kolarza.

 

 

Jaka przyszłość czeka Park Śląski? Co zmieni rewitalizacja?

Przyczyną śmierci 22-letniego kolarza Bjorga Lambrechta był uraz wielonarządowy, a w szczególności uraz jamy brzusznej z masywnym krwotokiem wewnętrznym – poinformowała Prokuratura Rejonowa w Rybniku. Sekcja zwłok Belga odbyła się dzisiaj. W miejscu tragedii w miejscowości Bełk ciągle przybywa zniczy. Dziś składali je między innymi mieszkańcy Opola.

 

– Wielka tragedia, na pewno wielka tragedia. Nikt by się nie spodziewał. Takie wielkie święto sportu, szczególnie tutaj, w tak małej miejscowości, bo to też było wielkie wydarzenie. Mnóstwo kibiców tutejszych się zgromadziło na trasie. Wielkie wydarzenie, gościmy drugi raz z rzędu Tour de Pologne, nic nie zapowiadało tego, a tu wielka tragedia. Straszny smutek – mówi Mateusz Ptak, mieszkaniec Bełku.

 

Prokuratura ustala już listę wszystkich uczestników Tour de Pologne i zamierza przesłuchać ich w charakterze świadków.

-Próbujemy ustalić, czy zdarzenie zostało zarejestrowane przez kamery ekip telewizyjnych obsługujących wyścig. Być może pomocnym elementem będą także prywatne nagrania widzów obserwujących wyścig – mówi Barbara Drewniok, Prokuratura Rejonowa w Rybniku.

W miejscu tragedii w miejscowości Bełk ciągle przybywa zniczy. Dziś składali je między innymi mieszkańcy Opola
W miejscu tragedii w miejscowości Bełk ciągle przybywa zniczy. Dziś składali je między innymi mieszkańcy Opola

 

W poniedziałek na 48. km trzeciego etapu TdP Belg Bjorg Lambrecht wypadł z drogi i uderzył w betonowy przepust. Zmarł podczas operacji w szpitalu w Rybniku.

autor: Paweł Jędrusik
Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close