RegionWiadomość dnia

SmogoBus wyjedzie na ulice Sosnowca. Do czego służy?

Sosnowiec kontynuuje walkę z „kopciuchami”. W mieście startuje akcja informacyjna na temat możliwości uzyskania dofinansowania na wymianę np. pieca, z kolei w marcu na ulice wyjedzie SmogoBus.

 

 

Zimowa nuda? Nie z TVS! Sprawdź nasze serialowe HITY!

Od środy 24 lutego do właścicieli domów jednorodzinnych będą roznoszone ulotki, w sumie będzie ich 10 tysięcy. Specjalny informator zawiera wiadomości o możliwych do pozyskania dofinansowaniach na wymianę starego pieca. – Mieszkańcy mają z czego wybierać. Po raz pierwszy będą mogli skorzystać z programu „Stop Smog”, nadal działa miejski program dofinansowujący wymianę pieca oraz program „Czyste powietrze” – podkreśla Michał Zastrzeżyński, zastępca prezydenta Sosnowca.

Program „Stop Smog” adresowany jest do najmniej zamożnych mieszkańców Sosnowca. Można w ten sposób pozyskać nawet 53 tys. zł. przy zaledwie 5% wkładzie własnym na wymianę pieca oraz docieplenie budynku. Z miejskich funduszy na wymianę kotła można pozyskać nawet 8 tys. zł. Trzecią możliwością pozyskania wsparcia jest program „Czyste Powietrze”. – Chciałbym podkreślić, że czasu na wymianę starych, ponad 10-letnich pieców jest już naprawdę niewiele. Termin upływa z końcem 2021 rokuzaznacza prezydent Zastrzeżyński.

To nie wszystko. Z ulotki mieszkańcy dowiedzą się również o możliwości pozyskania dofinansowania na usunięcie azbestu, przyłączenie się do kanalizacji oraz skorzystania z programu „Podlej deszczem”.

Aby dotrzeć do jak największej liczby mieszkańców w miasto wyjedzie specjalny SmogoBus. W każdy piątek marca oraz 9 i 16 kwietnia w SmogoBusie będą czekali urzędnicy, którzy odpowiedzą na wszystkie pytania związane z dotacjami, a także pomogą wypełnić wniosek. Hybrydowy autobus odwiedzi te części miasta, w których domy jednorodzinne stanowią najpopularniejszą zabudowę i te miejsca, gdzie problem smogu jest największy.

SMOGOBUS: Tu uzyskasz informację o dofinansowaniach:

5 marca (piątek) – Porąbka Dom Gromadzki (ul. Zagórska 3),
12 marca (piątek) – Klimontów (ul. Hubala-Dobrzańskiego 99 – parking naprzeciwko basenu)
19 marca (piątek) – Ostrowy Górnicze, przy Szkole Podstawowej nr 33 (ul. Starzyńskiego 41).
26 marca (piątek) – Maczki. Przy Szkole Podstawowej nr 37 (ul. Skwerowa 21),
9 kwietnia (piątek) – Stary Sosnowiec, przy Szkole Podstawowej nr SP27 (ul. Grabowa 2),
16 kwietnia (piątek) – Jęzor, przy Szkole Podstawowej nr 21 (ul. Zawodzie 34).

We wszystkich miejscach SmogoBus będzie dostępny w godz. 12.00-17.00.

Źródło: UM Sosnowiec

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Nowe obostrzenia? Jak nie mieszkacie na Warmii i Mazurach, to niewiele się zmieni

Policja w Jaworznie wzywa uczestników Strajku Kobiet na komendę. Przyszli i zrobili protest! [WIDEO]

Olsztyn chce przywrócenia praw miejskich. I chce się nazywać Olsztyn Jurajski [WIDEO]

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close