KrajRegionWiadomość dnia

Nowe obostrzenia? Jak nie mieszkacie na Warmii i Mazurach, to niewiele się zmieni

Do tej pory dwoma dawkami szczepionki przeciwko Covid-19 zaszczepiło się ponad 1 mln osób w Polsce. Jednocześnie rząd ostrzega, że trwa trzecia fala epidemii i statystyki nie napawają optymizmem. Dzisiaj ponad 12 tys. nowych przypadków koronawirusa zanotowano w całym kraju, a najwięcej w woj. mazowieckim i śląskim.

 

 

Zimowa nuda? Nie z TVS! Sprawdź nasze serialowe HITY!


-Niestety widzimy również te efekty na oddziałach covidowych. Chociażby w szpitalach na południu województwa. Mówimy tu o Bielsku, o Wilkowicach-Bystrej. Te szpitale są już niemal w 100% obłożone. Dlatego szpital w Cieszynie przedwczoraj przekazał 6 pacjentów, których nie był już w stanie zmieścić u siebie na oddziale covidowym, do szpitala tymczasowego w Katowicach – mówi Alina Kucharzewska, Śląski Urząd Wojewódzki.

Jednak największy wzrost jest w woj. warmińsko-mazurskim. Dlatego dzisiaj minister zdrowia poinformował o powrocie obostrzeń w tym województwie. Od soboty ponownie zamknięte zostaną hotele, galerie handlowe, kina, teatry, muzea, galerie sztuki, baseny i korty tenisowe, a uczniowie wrócą do nauki zdalnej.

Również od 27 lutego będzie wprowadzony zakaz noszenia m.in. przyłbic, szalików, chust. Dozwolone będą jedynie maseczki. Ponadto dla osób przyjeżdżających z Czech i Słowacji zostanie wprowadzona kwarantanna z wyjątkiem tych zaszczepionych i z negatywnym wynikiem testu. Wszystkie te zasady będą obowiązywały do 14 marca.

 

autor: Łukasz Kądziołka

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

W katastrofie helikoptera pod Pszczyną zginął znany śląski biznesmen [WIDEO]

Słynny podróżnik, Aleksander Doba nie żyje. Zmarł po zdobyciu Kilimandżaro

Wycinka w Parku Śląskim. Ponad 90 drzew idzie pod topór [WIDEO]

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close